Desper Desper komentáře u knih

Bitcoin: Peníze budoucnosti Bitcoin: Peníze budoucnosti Dominik Stroukal

Super úvod do kryptoměn. Každopádně Bitcoin blockchain je veřejný a proto nikdy nemůže splnit funkci peněz. Transakce dle mého pohledu a pohledu (ekonoma Friedricha Hayeka či Miltona Friedmana - nobelisti za ekonomii) mají být anonymní stejně tak jako při používání hotovosti.
Až si budete chtít koupit doplňky pro dospělé ve vaší historii to bude svítit navždy nebo například příspěvek na nevhodnou politickou stranu může být příčinnou nepřijetí do zaměstnání. Jsou jednoduché nástroje co umí Bitcoin velmi dobře analyzovat v reálném čase a tak ikdyž bitcoin do peněženky dorazí bude zablokován při kontaktu se směnárnou v případě jakéhokoli podezření autoritami.
Stejně tak jako zamykáte dům, zatahujete žaluzie či heslujete přístup k mobilu či emailu. Soukromí hraje důležitou roli v životě každého z nás. Zdá se, že tyto parametry splňuje kryptoměna Monero. Stejně tak jako kdysi bylo běžné posílat svá data přes internet nezabezpečeně (HTTP) dnes si to bez zapezpečeného protokolu (HTTPS) nedokážeme představit a samotné banky nás nabádají kontrolovat zelený zámek v levém horním rohu prohlížeče než se přihlásíme do internetového bankovnictví.
Z mého pohledu je Bitcoin zastaralý a když příjmám platby od někoho cizího v Bitcoinu pak se na mě přenáší i jeho "čistota" a tak pokud člověk který mi zaplatí za vývoj webu nebo jiné služby není tak čistý - riskuji, že moje peněženka bude blokována. Proto používám Monero.

21.10.2022 5 z 5

Bitcoin: Peníze budoucnosti Bitcoin: Peníze budoucnosti Dominik Stroukal

29.04.2017 5 z 5

Správná pětka už v tom zase lítá Správná pětka už v tom zase lítá Enid Blyton

Je mi sice už víc ale vždy jsem byl naprosto vtažen do děje a uchvácen četl dobrodružství čtyř dobrodruhů a psa
Všechny díly a také několikrát :D

14.05.2012 5 z 5

7 návyků skutečně efektivních lidí 7 návyků skutečně efektivních lidí Stephen R. Covey

Jedna z těch nejlepších knih, které jsem četl a které hluboce ovlivnili kvalitu vztahů.
Jen pochopení souvislostí velmi záleží na čtenářově inteligenci, zkušenostech a vnímání. Pro ty, kteří nad tématy důkladně hloubají tato kniha určitě přinese mnoho důležitých uvědomnění. Pro mladé, kteří neznají moc souvislostí se může kniha zdát v určitých ohledech obecná a extrahování informací náročnější. Knihu jsem několikrát pročítal více než rok. Nejde přečíst jedním tahem.

24.10.2022 5 z 5

Třídenní kurz NLP Třídenní kurz NLP Richard Bandler

Základní představení technik NLP. Člověku kniha pomůže si uvědomit principy, které může využívat ve svůj prospěch a prosperitu. Vžijete se do situace hlavní postavy a zažíváte s ním jeho zklamání i uvědomění. Hodně záleží s jakým životním pohledem člověk knihu čtete. Pokud si dokážete za uvedenými příklady přiřadit svoji vlastní zkušenost je to o to více čtivé. Každopádně jde o velmi lehké nastínění metody.

05.10.2017 4 z 5

Jak flirtovat Jak flirtovat Nina Deissler

Kniha zajímavá zvláště pro ty, kterým flirtování prostě vůbec nejde. Jinak je napsáno s lehkostí a každý najde pár tipů, jak vylepšit svůj šarm.
Tak jak autorka popisuje pohled a úsměv umí mnoho.

06.08.2017 3 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vladimír Pikora

Super kniha. Čte se velmi dobře a objasňila mi situaci v ČR (2012). Děkuji autorům a du se pustit do novějších děl. Díky

18.05.2017 5 z 5

Alibaba.com Alibaba.com Porter Erisman

Popsání vzniku Alibaba.com. Inspiraci, kterou jsem očekával jsem rozhodně v knize nenašel. Kniha je nezáživná. Po přečtení máte pocit, že učitel Jack Ma je vlastně borec, ale žádné know-how tam nenajdete.
Kniha by se dala shrnout na 20 stran a o nic by čtenář nepřišel.

09.05.2017 2 z 5