DavidK. DavidK. komentáře u knih

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

(SPOILER) Kniha mi byla doporučena od kamaráda. Vlastně jsem před ní viděl i film, který mě z velké části moc nezaujal, ale tuto knihu jsem nemohl spustit z očí. Neskutečně napínavý příběh, který se prokládá i romantickým příběhem dvou gunterů. Hlavní postavy mě pořád ohromovaly svými znalostmi, jak si dokázaly zapamatovat celé filmy nazpaměť, protože je viděli už stokrát a odříkat veškeré podrobnosti, které ostatní lehce přehlédnou.

29.07.2023 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Přečetl jsem, protože tato kniha byla pro mě jako produktivního geeka opravdu doporučovaná. Myslel jsem si, že přijde s něčím revolučním, ale hlavní myšlenka je stále to, co se skoro všude píše: "Malé kroky se promění ve velké cíle." a možná to funguje, ale nikdy jsem neměl až takové odhodlání, abych se někam posunul. Je třeba odhodlání a vytrvalosti.
Chybu jsem ale udělal tím, že jsem si přečetl i ostatní knihy na produktivitu, protože se v něčem shodují a naopak v jiných věcech vylučují, takže během čtení se člověk musí opravdu zamyslet a říct si, co je pro něj podstatné a co je naopak zanedbatelné a nemusí to fungovat. Tato kniha mi sděluje, že bych měl začít si budovat návyky, které se přerostou v životní styl, ale také jsem si přečetl knihu: 4000 týdnů, kde je napsané, že bych se neměl snažit dokázat vše stihnout a dělat vše, neboť to není možné, ale měl bych se soustředit hlavně na to, co dokážu a co je pro mě výhodné, protože život je opravdu krátký.
Knihu doporučuji hlavně těm, kteří mají cíl, který chtějí dosáhnout a udělají pro to cokoliv. Takhle kniha vás nasměruje správným směrem a ukáže vám cíl, ale pokud hledáte nějakou univerzálnější příručku, tak bych doporučil knihu 4000 týdnů.

04.05.2023 3 z 5