dantuin dantuin komentáře u knih

Podivuhodné příběhy z čínských tržišť a bazarů Podivuhodné příběhy z čínských tržišť a bazarů Jaroslav Průšek

Příběhy a legendy, které jsou proloženy překlady čínských básní. Vřele doporučuji, kniha se dobře čte, jen ta čínská jména mi dělala zmatek v hlavě.

04.10.2015

Rudý prorok Rudý prorok Orson Scott Card

Kniha se čte dobře, stále se něco děje, ale celkově je to spíš průměr.První díl jsem nečetla, ale to nevadí, RP je samostatný příběh. Ze začátku mi připadalo, že čtu western, pak začalo přibývat magie.
Není to veselý příběh se šťastným koncem, spíš ukazuje na historii ( válka mezi kolonisty a indiány)
ikdyž jak autor sám uvádí-příběh se odehrává v Americe, jejíž dějiny jsou často podobné,ale často naprosto odlišné od našich dějin.

19.08.2015

Aztécké století Aztécké století Christopher Evans (p)

Skvělá kniha, vřele doporučuji. Je to příběh z paralelního světa, ve kterém Španělé nedobyli Ameriku, ale naopak Aztékové (Mexikové) jsou nejmocnějším národem .

15.11.2015

Světáci Světáci Vladimír Michal

Krátké povídky v první části ( Světáci) se mi moc líbily, Byly rozhodně zajímavější než román Miláčkové Evropy, který tvoří druhou část. Román je skutečně humoristický, ale můj šálek čaje to není. Hlavní postava- táta Vycpálek= velkej machr, který si může všechno dovolit, a vždycky mu to projde.

28.10.2015

Modrá luna čarodějů, Rudý měsíc války Modrá luna čarodějů, Rudý měsíc války Jan Dobiáš

Za mě- moc dobrá kniha. Dobře se čte, ikdyž občas mate přeskakování mezi dějem. Skvělý popis závěrečné bitvy. Asi by to chtělo druhý díl.

17.10.2015

Nesnáze s hraběnkou v nesnázích Nesnáze s hraběnkou v nesnázích Lyon Sprague de Camp

vtipný příběh, rozhodně stojí za přečtení

Vítr v piniích Vítr v piniích Jakub D. Kočí

1. velké množství postav, které na vás vychrlí hned na začátku, takže budete neustále listovat dopředu na jejich seznam, aby jste se v nich orientovali.
2. když si konečně uděláte v postavách pořádek, polovina jich zemře a vy se ptáte, proč jich tam bylo tolik, když nijak významně neovlivnili děj. 3. nejde o nijaké extra akční čtení, kniha spíše brnká na filosofickou strunu( to vás ovšem nemusí odradit).
celkově: kniha vlastně není špatná, čte se rychle a dobře, jen těch postav je zbytečně moc a na konci nečekejte žádné úžasné rozuzlení.