Dams214 Dams214 komentáře u knih

Nečakane vojvodkyňou Nečakane vojvodkyňou Valerie Bowman

Romantická kniha o osude mladých dievčat z vyššej spoločnosti. Kniha sa mi veľmi rýchlo a ľahko čítala. Koniec sa dal predpokladať už po prvých 30 stranách, ale zo zážitku oddychovej knihy to neubralo :)

Daj mi tvoje meno Daj mi tvoje meno André Aciman

Odporúčam všetkými desiatimi. Vždy sa vraví, že najprv si treba prečítať knihu a až potom pozrieť film, no pri tejto knihe to sám autor odporúča urobiť opačne. Film vás vtiahne do deja hneď od začiatku, zamilujete si Elia aj Olivera a kniha Vám ponúkne všetko ostatné, čo sa do filmu nevošlo. :))

Tajné preteky Tajné preteky Daniel Coyle

Hamiltonov pohľad na cyklistiku, jeho cesta, život po boku L.Armstronga, dokonale vymyslený systém dopovania...
Odporúčam všetkým, ktorých táto tématika aspoň trochu zaujíma.

02.11.2018 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

K tejto knihe som sa dostala presne vo veku, v akom písala denník Anna Franková, preto som jej čítanie prežívala ešte intenzívnejšie. A keďže ma zaujímajú témy 2.sv.vojny, chcela som si ju prečítať. Neviem napísať, či kniha je dobrá alebo zlá. Je to pravdivý príbeh, denník tínedžerky, ktorý je dobré si prečítať.

08.10.2018 5 z 5

Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat Jean-Michel Guenassia

Moja prvotina od tohto autora. Nevedela som, čo mám od knihy čakať a nesklamala ma. Vtiahla ma do deja od prvej vety.

Zber kostí Zber kostí Samantha Shannon

Jedna z najlepších fantasy knižiek, ku ktorej som sa dostala úplnou náhodou, len vďaka zaujímavému názvu. Odporúčam všetkými desiatimi. Kniha má už niekoľko pokračovaní, mladá anglická autorka ich stále píše (má ich byť 7), no bohužiaľ v slovenčine vyšla len táto prvá (našťastie tu je český preklad, prípadne originálne anglické knihy).

Poštár zvoní vždy dvakrát Poštár zvoní vždy dvakrát James M. Cain

Kniha sa mi čítala rýchlo, ľahko, páčilo sa mi, že autor zbytočne knihu a celkovo príbeh nerozťahuje, to čo by iný autor napísal na 4 strany, autor napísal na jednu. Pre mňa veľmi nečakaný koniec príbehu, ktorý tam ale úplne sedí. :)