Dagmar17 Dagmar17 komentáře u knih

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Krásné klasické pohádky. Problém je v zastaralém jazyce a někdy příliš složité stavbě vět
Momentálně čtu dětem a často musím vysvětlovat význam některých slov. A přiznám se, že někdy ani sama nevím a musím "googlit". Občas při čtení pozměňuji slova tak, aby jim děti rozuměly.

11.02.2021 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

První prázdninová knížka a vůbec to nebylo špatné. Mám tedy pocit, že tak úplně nejsem věkově cílová skupina, náctiletí si ji určitě užijí více, ale i tak mě to moc bavilo. Hodně mi to provedením připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové. Vzhledem k příslibu pokračování příběhu v závěru této knihy se jdu hned vrhnout na druhý díl. Kdo hledá dobré odpočinkové čtení se zajímavým příběhem a v netypickém provedení, směle do toho :o)

05.07.2020 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Asi se zase budu lišit od ostatních, ale jak miluju seriál Vraždy na pitevně, knižní předloha mě neoslovila... Zato tahle kniha, to je jiný kafe. Silný příběh, který má spád, zajímavé historické pozadí, sympatické postavy... a to vše jen na 200 stranách. Nemám co vytknout.

28.06.2020 5 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

I třetí díl se mi moc líbil, jen jsem se občas ztrácela v postavách... Ale bude se mi stýskat.

19.06.2020 4 z 5

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Když jsem začala číst knížky s paní Grimmovou, nebyla jsem zpočátku moc nadšená a chtěla knihu po pár stránkách odložit. Ale... jakmile jsem si zvykla na opravdu zvláštní styl pana autora, paní Grimmovou jsem si zamilovala. Ano, je to nenáročná četba, někdy trochu naivní a nedomyšlená, ale pohladí po duši... V druhém díle už jsem se i mnohem lépe orientovala v postavách, takže jsem si čtení více užila. Mně se paní Grimmová prostě tak nějak dostala pod kůži :o). Takže se jdu vrhnout na 3. díl...

08.06.2020 4 z 5