dadukoblih dadukoblih komentáře u knih

Miminko - návod pro začínajícího člověka Miminko - návod pro začínajícího člověka Martin Baxendale

Velmi vtipný návod pro miminko, jak kazit domácí pohodu

28.02.2014 5 z 5

Svatby: Dějiny svatebních obřadů na Západě Svatby: Dějiny svatebních obřadů na Západě Jean-Claude Bologne

Zajímavé povídání o snubních prstýncích, svatebních nocí, obřadech, ale i o tom, jaká práva a povinnosti měly nejen vdané ženy, ale i vdovy.

28.02.2014 5 z 5

Lékařství a léčitelství Lékařství a léčitelství Vladimír Hůna

1017 otázek a odpovědí týkajících se zdraví, nemocí a jejích příznaků a celkově lidského těla, bylinek , vitaminů atd., atd. Srozumitelný , spíše encyklopedický slovník, mnoho zajímavých informací.

Dvojí život slavných mužů Dvojí život slavných mužů Robert Rohál

I slavní jsou jenom lidé. Zajímavá , čtivá kniha o prohřešcích a slabinách E. Cupáka, j. Hrzána, M. Kopeckého, V. Menšíka, J. Schelingera, G. Depardieu, A. Delona, J. Maraise, F. Nera, E. Johna, G. Versaceho, G. Michaela, S. Conneryho, R. Chamberlaina, R. Everetta, K. Kinského, J Nicholsona a jiných "kocourech Hollywoodu", př. H. Granta, Ch. Sheena, R. De Nira a dalších.

Klauni v sukních Klauni v sukních Robert Rohál

Pěkné povídání o kariérách i životech pěti hereček, známých především z komedií. Kniha se mi líbila, dobře se četla.

27.02.2014 5 z 5

Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Pavel Holík

V knize jsou recepty na jídla, která měl Burian prokazatelně rád, ale i recepty pokrmů, které by Burianovi nabídli lidé kolem Spolku Vlasty Buriana, např. Zbyněk Drda, F.R. Čech, S. Nálepková a další. Čekala jsem zajímavou kuchařku, ale je tam spíš více povídání s Pavlem Holíkem, spoluzakladatelem Společnosti Vlasty Buriana , nejen o Burianovi a receptů tak polovina knihy.

27.02.2014 3 z 5

Kdo kde straší Kdo kde straší Jitka Škápíková

Pověsti v knize jsou ve velmi zkrácené verzi a strašidel pramálo. Oddechovka na víkend, kdy plánujete výlet s rodinou.

27.02.2014 3 z 5

Američtí vojáci v Bagdádu 2003-2004 Američtí vojáci v Bagdádu 2003-2004 Kenneth W. Estes

Zajímavá dokumentární kniha plná fotografií, srozumitelná i pro "nevojáky"

27.02.2014 4 z 5

Japonská armáda Japonská armáda Philip Jowett

Zajímavá dokumentární kniha pro milovníky válečné literatury, plná obrázků a fotografií japonské armády v letech 1931 - 1945.

27.02.2014 4 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Čtivé , kruté a drsné a bohužel skutečné.

26.02.2014 5 z 5

Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie Mary J. Dobson

Opravdu zajímavá kniha, která nenudí a zanechá opravdu dojem. Příběhy hrůz, jak málo stačí a bylo by stačilo ...

25.02.2014 5 z 5

English or Czenglish? English or Czenglish? Don Sparling

Skvělá "příručka" , jak a proč se vyvarovat divných, nepoužitelných výrazů a spojení, které nám v češtině znějí logicky, ale anglicky mluvící lidé by nikdy nepoužili, neboť jejich význam je nelogický, nepochopitelný, nebo pochopitelný, ale směšný a někdy i pobuřující. Vysvětluje přesné významy slov v angličtině.

25.02.2014 5 z 5

Kde mrtví promlouvají Kde mrtví promlouvají William M. Bass

Opravdu hóóódně zajímavé a opravdu nic pro slabší žaludky.

24.02.2014 5 z 5

Nemocnice aneb Rukověť zvídavého pacienta Nemocnice aneb Rukověť zvídavého pacienta Roman Kubínek

Průvodce, kde se dozvíte, co vás čeká v nemocnici a při vyšetřeních.

23.02.2014 5 z 5

Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Jean-Louis Fournier

Hodně dobře vtipně pro náctileté, jak nebýt "dacan"

O češtině 2 O češtině 2 Aleš Cibulka

Opět skvělá neklasická i klasická humorně podaná moderní verze češtiny.

O češtině 1 O češtině 1 Aleš Cibulka

Není to klasická učebnice češtiny, humorně ukazuje na prohřešky vůči češtině. Pro mne velice přínosný výklad zkratek do sms převedený z angličtiny. Moderní verze češtiny v mluvě a psaní.

Astrologie - Rukopis Boží Astrologie - Rukopis Boží Christine Lindemann

Kniha není klasickou verzí charakteristik znamení, ale zabývá se dějinami astrologie, popisem astrologie a spojením astrologie, církve a víry v Boha

23.02.2014

Proč se zastavily hodiny, když dědeček umřel, a jiné podivné náhody a nevysvětlitelné jevy Proč se zastavily hodiny, když dědeček umřel, a jiné podivné náhody a nevysvětlitelné jevy Bernd Harder

Ve stylu "Setkání s tajemnem" od A. Vašíčka. Jednotlivé příběhy různých lidí. Lehké mrazení, zajímavé

18.02.2014 4 z 5

Co všechno odnes čas Co všechno odnes čas Vlastimil Mrva

Humorné a krátké povídání o věcech , které mladší generace téměř nezná a starší zavzpomíná - gramofonová deska, sifonová láhev s bombičkami, tuzexové bony, svitkový film, céčka, ovladač se šňůrou, cvičební trenýrky.....atd., atd.

18.02.2014 4 z 5