czina czina komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Už dlouho jsem neměla tak silný čtenářský zážitek. Nemám ráda postavy bojující se smrtelnými chorobami. Většinou je mi z nich smutno a těžko v žaludku. Ale tady ne. Společně s hlavní postavou jsem si její chorobu nepřipouštěla a radovala se z každého snědeného piškotu. Žasla jsem nad dokonalostí stylu knihy, který mi dal nahlédnout do mysli člověka zcela pohlceného vášní pro něco. To, jak se příběh odehrává jakoby na hranici periferního vidění, v jehož centru stojí byliny, je až uhrančivé. Už se těším, až uplyne nějaká doba, rok dva, a ke knize se vrátím.

29.04.2016 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Pane Psavec, pokud máte pocit, že tahle kniha někomu tlačí víru, pak jste zřejmě nečetl správně. Já jsem z Ekonomie dobra a zla nadšená, protože dává ekonomii do zcela nových souvislostí o kterých se na veřejnosti mnoho nemluví. Je to kniha k přemýšlení nejen o tom, jak funguje svět, ale také, jaké jsou moje kroky v něm a jaké důsledky mají. Kniha nikomu nic nevnucuje, přestože jistě zaujímá určitý postoj se kterým je možno souhlasit či ne. Rozhodně ale není jen náhodnou sbírkou myšlenek. Mě osobně každá strana víc a víc fascinuje.

04.03.2013 5 z 5