CorneKraan CorneKraan komentáře u knih

Češi na vlásku - Příručka národního přežívání Češi na vlásku - Příručka národního přežívání Benjamin Kuras

Hele, to je docela dobrý...

Hezké vykreslení české nátury pomocí historie dané do souvislostí. Autor je hodně kritický kromě komunistů k Němcům, Habsburkům, ale správně i k nám, Čechům.

Vše je k dobru knize podané humorně, bez ublíženeckého postoje; občas je do textu zahrnut vtip :-)

09.01.2015 5 z 5

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

dokonalý popis komunistické (post-totalitní) společnosti + nadchnul mě koncept existenciální revoluce

05.01.2015 5 z 5

Takoví normální hrdinové Takoví normální hrdinové Christopher McDougall

pěkné pěkné, spousta podnětných historek a myšlenek...já třeba s ketodietou souzním, běhám díky tomu rychleji, ale každý je jiný a třeba mu vyhovuje jiná strava...po přečtení knihy se sám sebe ptám, jak dlouho bych byl schopen s takovým nadšencem jako je autor sedět u stolu...tak trochu mi přijde jako člověk, který vás umlátí svým nadšením i argumenty a nepustí vás ke slovu, možná dobrý, možná někdy ne...trochu mi to připomíná kolegu-nadšence Miroslava Donutila z jeho vyprávění, kde všem vnucoval "jachting, jedině jachting", ale za pár dnů už mluvil o něčem jiném :D no a na knize mi vadilo neustálé přeskakování někam jinam, to mi zase se smíchem vždycky připomnělo přednášku Smoljaka o neschopnosti udržet myšlenku :D

31.05.2020 3 z 5

Ohňová země Ohňová země Francisco Coloane

Takovou poetiku prostředí umí vplést do slov jen málokdo, proto je čtení příběhů od Coloaneho velkým zážitkem. Doporučuju.

"Temná mračna uzavírala svět ze všech stran. Obloha byla jen jako další vlna, zavěšená přímo nad našima hlavama, a valil se z ní hustý, nepříjemný liják."

"Ještě nedávno se do těchto končin odvažovali jen nejsrdnatější lovci mořských vyder a lachtanů, tvrdí muži všech možných ras, pro něž srdce znamenalo jen další zaťatou pěst." (tohle přirovnání je fakt pecka)

"V ohybu, kde se vzdouvala hruď hory, jsme naposledy zahlédli moře. Bylo nám, jako bychom ztráceli něco drahého, co už nikdy znovu nenajdeme. Konečně jsme porozuměli, proč se nás krok za krokem, jak jsme stále hlouběji pronikali do této pusté, nehostinné krajiny, zmocňoval mrzutý neklid. Moře. Moře je sice žárlivé a kruté, pokud je člověk právě na něm, ale z dálky to byl úžasný kamarád, pokojná, krotká plocha, jež navazovala dojem míru a poklidu a zejména neurčitý, těžko popsatelný pocit naděje."

07.04.2016 5 z 5

Žoužel a jiné povídky Žoužel a jiné povídky Pavel Kantorek

ideální čtivo na kratší cesty hromadnou dopravou do práce a z práce :)

05.02.2015 5 z 5