ciaram ciaram komentáře u knih

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

To co jsem od Reillyho chtěla, jsem také dostala. Akční jízdu, která mě od začátku do konce bavila. Jistě - příhodně zůstávají naživu ty správné osoby, některé sekvence přímo čiší neuvěřitelností. Ale nejsem odborník ani literární kritik, takže jsem si tu jízdu vychutnávala.
Navíc - co se mi u jeho knížek líbí - jsou doprovodné plánky a kresby.

29.07.2015 5 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Bohužel tu nejedeme na 10 hvězdiček, takže hodnocení jsem krapet nadnesla - 70%
V první řadě jsem se musela odprostit od toho, že by kniha byla dílem Franklinové. Na stylistice je znát, že už ji psala především její dcera Samantha Normanová.
Jedná se vcelku o jednoduchý přímočarý příběh, vyprávěný ze tří pohledů - umírajícího opata, Maud - majitelky hradu Kenniford a malé lučištnice Pendy. Sice se příběh odehrává v dobách války o korunu mezi Štěpánem a Matyldou, ale tato válka je použita spíše jako kulisa pro příběhy "obyčejných" lidí, kterých se dotýkala. Čtení ubíhalo rychle, postavy mi byly sympatické, ale bohužel mi tu "cosi" chybělo. Možná plochost vyjadřovaných emocí - a svým způsobem až příliš utopický konec. Ale vcelku vzato - příjemné odpočinkové čtení na jedno odpoledne (pokud na to máte čas) :o)

29.07.2015 4 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Čekala jsem, že se autorka do závěrečného dílu opře a nějak to celé uzavře. Zůstala však otevřená vrátka na případný spin-off či přímé pokračování série.
Všechny tři díly si drží stejnou úroveň - není znát žádný pokles, ale ani posun. Více méně se dvě třetiny knihy skoro nic neděje, ta třetí je akčnější, ale jak už jsem psala - rozhodně neodpoví na všechny otázky. Za mě byla asi nejhezčí scéna s Chloe a černým vlkem :o)
I když to vyzní ode mne jako kritika - tak faktem zůstává, že mi autorčin vypravěčský styl vyhovoval a neměla jsem problém si k postavám vytvořit vztah - zejména k Chloe, Derekovi a Tori.

03.05.2015 4 z 5

Volání krve Volání krve Nancy Gideon

Musím konstatovat, že je to díl od dílu lepší. Problém mám s tím, že zrovna v tomto zůstalo docela dost věcí nakousnutých - tajemný pronásledovatel - slizký PetitJohn - pouto mezi Maxem a Charlotte a dosah jejich a jeho schopností. Lze očekávat, že to autorka rozvíjí v dalších dílech - ale je otázka, jestli to v češtině vydají.

07.03.2015 4 z 5

Milenec z Vysočiny Milenec z Vysočiny Hannah Howell

Část děje, která se zabývá útěkem z vězení, utíká svižně, čtenář se i pobaví. Poté to akčně začne skomírat, dokonce i romantická linka mi zde přijde lehce natahovaná. Milenec z Vysočiny je příjemná oddechová četba, která neurazí, ale Howellová má určitě lepší kousky.

20.12.2014 4 z 5