boris9229 boris9229 komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ale jo - povedlo se! Ačkoliv kniha plyne pomalejším tempem a nic "závratného" se skoro na čtyřsetstranách neuděje ačkoliv nutno přiznat, že poté konec nádherně graduje až dospěje k .... no však přečtěte si. I přesto je kniha ukázkou toho, že JK Rowling dokáže psát krásně dialogy, vykreslit postavy - jak vizuálně tak i charakterově. Možná mohla být trošku kratší, vlezlo by se určitě na méně stránek, ale proč ne. Mě se líbilo! Doporučuji.

09.04.2014 4 z 5

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Je těžké ohodnotit tuto knihu. Jedná se prakticky o deník obyčejného německého vojáka, který bojoval na východní frontě a své každodenní zápisky vměstnal do knihy na téměř necelých čtyři sta stran. Líbily se mi přiložené dobové fotografie, které přidávaly na autentičnosti díla. Co však nelze popřít je fakt, že kniha se někdy táhla - trvalo mi, než jsem se dokázal pořádně začíst a sám nevím, jestli mě natolik vtáhla, že bych se nemohl odtrhnout. Knihu, ale upřímně doporučuji! Kdo hodlá soudit Němce jen podle pár filmů či dokumentů, prosím, přečtěte si tuto knihu a nechte si válku popsat z pozice naprosto obyčejného vojáka - Güntera K. Koschorrka, který nebyl žádným krvelačným zabijákem, ale člověkem, který byl nakonec rád, že válka byla u konce.

18.04.2014 3 z 5