Boothomilka Boothomilka komentáře u knih

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kudy ke hvězdám, byla skvělá young adult oddychovka. Příběh se četl krásně, hlavní hrdinka byla sympatická a děj zajímavý. Co bych ještě ocenila, tak určitě popisy přírody. Působily na mě velmi živě, až jsem měla pocit, že jsem se ocitla v lesích stejně jako postavy. Jediné co bych trošičku vytkla je začátek. Dle mě to byl takový typický, trochu až klišé úvod, ale jakmile se postavy dostaly do lesů, začalo to být opravdu skvělé. Shrnuto podtrženo, tato knížka stojí za přečtení a pokud hledáte něco oddychového, ale přesto kvalitního, tohle je skvělá volba.

11.12.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nádherně bolestivá knížka, která ve vás probouzí emoce už od začátku. Jakmile čtete o osudech hrdinů, svírá se vám hrdlo a tetelíte se radostí, když se jim byť sebemenší věc povede. Zároveň si myslím, že knížka dobře zachycuje život pacientů s cystickou fibrózou a nijak jejich životní úděl nedramatizuje ani neromantizuje, naopak nechává vyniknout příběh postav, a jejich gesta a chování, která mluví za vše. Tahle knížka ve mě už dost dlouho rezonuje a je nejspíše jedna z mála takových, kterou si budu pamatovat.

28.01.2022 5 z 5