bookwarmerka bookwarmerka komentáře u knih

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Někteří jsou na tuto knihu doslova vysazení, jiným se líbí, další ji raději ani nečetli. Já se na knihu opravdu těšila a zaujala mě už někdy těsně po jejím vydání.
Kniha je sice zejména erotickým románem (abych pravdu řekla, kniha je zhruba ze 3/4 sexuálního charakteru), ale jak už se píše na obálce, rozhodně nečekejte něžné románky. Tahle kniha je opravdu brutalita sama o sobě a určitě není pro každého.
Rozhodně si ale nemyslím, že by to u této knihy mělo být jinak. Konec konců je dost možné, že by na tom s morálkou bylo lidstvo tak bídně, aby byl svět opravdu tak drsný, jak kniha popisuje, pokud by se přestaly mrtvoly rozkládat. Kniha tak působí celkem důvěryhodně.
Navíc celý dojem podtrhují záměrně použité sprosté výrazy a nespisovný jazyk (až na pár maličkostí, které bych třeba sama napsala jinak, to knize nijak nepřekáží). Pokud v knize nehledáte nějaký hlubší význam, a soustředíte se hlavně na celkový děj a jeho souvislosti, je kniha dobře promyšlená. Postavy jsou dobře popsané a i přes drsný svět a počínání postav, jsem nenašla žádnou, která by mi tam vyloženě neseděla. V knize nejsou přílišné popisy, takže se děj může zdát trochu rychlejší, ale to mi vyhovovalo.

26.01.2017 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Geniální...příběhy a postřehy ze života i když s trochou nadsázky, ale hlavně k zamyšlení.

15.08.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha se mi líbila, je v ní znát Rowlingové cit pro perfektní popis prostředí.

15.08.2016 5 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Kniha mě z počátku vůbec nebavila. Podle mě se to pořádně rozchodilo až ke konci a knihu jsem neustále odkládala...

22.07.2016 2 z 5