booksbitch Online booksbitch komentáře u knih

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Tak tohle bylo opravdu skvělé čtení! Mám ráda historii i thrillery, takže jsem si Stopy v krvi opravdu užila. V knížce se prolínají dvě dějové linie, jedna ze současnosti a jedna z přelomu osmnáctého a devatenáctého století, takže má čtenář možnost postupně zjišťovat, jak ke zločinu došlo, i jaký má dopad na současnost. Zároveň ale Robinson dokáže obě linie kočírovat tak, že sám sebe nespoileruje a do poslední chvíle trnete napětím. Hlavní hrdina pracuje hlavně v terénu a také díky tomu příběh sviští jako namazaný stroj. Paráda, nemůžu se dočkat dalšího dílu!

08.03.2016 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Russell Blake

Knihu jsem zhltla jedním dechem. Jet je takový Jason Bourne v sukních - jen na rozdíl od něj neztratila paměť a pracovala pro Mossad, ale jinak je to podobná supermanka, která zvládne bojovat i s několika střelnými zraněními (pokud se tedy vůbec někomu podaří ji zasáhnout). Moc se mi líbilo, jak v honbě za pravdou projela skoro celý svět - působilo to realisticky a zároveň to posouvalo celý příběh rychle dál. A skvělé bylo i to, že v příběhu nejde jen o ni a vyřizování účtů, ale i o opravdu vysokou politickou hru, která má hlavu a patu a celému ději dodává ještě další rozměr. Super!

22.11.2015 5 z 5