BookCrunk BookCrunk komentáře u knih

Pohrebná služba Pohrebná služba Ervín Hodulík

Táto kniha ma bavila. Možno aj trochu prekvapila. Nebýva pravidlom, aby sa v krimi žánroch vyskytoval humor - tuto je skvelých humorných situácií hneď niekoľko. Dialógy sú výborné - je to asi tým, že podľa popisu na obálke sa autor v minulosti venoval divadelným hrám - v knihe to je vidno, dialógy sú veľmi vydarené. Mám rada knihy, kde sú mi hlavní hrdinovia sympatickí. Tuto to vyšlo, viacero postáv si proste zamilujete.
Bolo fajn prečítať si dobrú slovenskú knihu s odtieňmi našej neslávnej slovenskej politiky. Dej knihy je premyslený a najmä druhá polovica sa "čítala sama".

07.04.2024 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

100% bez debaty :) dobrodružnú literatúru rada čítam v lete - keď sú dni dlhé a horúce a ja sa môžem ponoriť do fascinujúcich príbehov, kedy sa objavovali nové krajiny a kultúry. K dobrým knihám sa rada aj vraciam. Šóguna som čítala už asi tri krát. Prostredie, zápletky, charaktery, vzťahy... veľmi prepracovaná kniha, ktorú som odporučila aj mojej sestre - sme veľké Clavellove fanynky :)

27.03.2024 5 z 5

Zmeny počasia Zmeny počasia Jenny Offill

Prekvapivo, sa mi to páčilo. Mám totiž rada knihy s dlhými vetami, odstavcami, kde sa človek priam stráca v texte. Jenny Offill je pravý opak toho - napriek tomu sú tieto útržky vtipné, výstižné a postavy som si rýchlo obľúbila. Bolo to na čítanie také fresh, príjemná zmena popri ostatných knihách ktoré mi za posledné mesiace prešli rukami :)

27.03.2024 3 z 5

Tisíc a jeden čaj Tisíc a jeden čaj Tomáš Kubuš

Autor podáva cestu naprieč krajinami úžasne pútavo. Fotografie sú nádherné, miesta sú plné farieb a sála z nich krása orientálneho sveta. Samotný cestopis ponúka množstvo milých opisov. Obraz tamojších obyvateľov je vykreslený s mimoriadnym citom, úcta k ľuďom a zaujímavé príbehy počas ciest dotvárajú v mysli čitateľa vedomie o kráse a rôznorodosti ďalekých krajín. Radosť spoznávať nové krajiny je cez jeho slová nákazlivá. Je to najlepší cestopis, aký som kedy čítala :)

27.03.2024 5 z 5