Zmeny počasia

Zmeny počasia https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498924/bmid_zmeny-pocasia-COL-498924.png 3 3 2

Lizzie Bensonová je knihovníčka v Brooklyne. Venuje sa synovi Elimu, manželovi Benovi a bratovi Henrymu, ktorý sa lieči z drogovej závislosti. Pomáha tiež bývalej profesorke so záplavou pošty, ktorú dostáva v reakcii na svoj úspešný podcast o zmene klímy, téme priťahujúcej extrémistov všetkého druhu: od tých, ktorí sa pripravujú na koniec sveta, až po tých, ktorí tvrdia, že západná kresťanská civilizácia je v ohrození. A hoci sa Lizzie snaží zostať pozitívne naladená, ani hodiny meditácie, ani rady, ktoré čerpá z regálov knižnice, nedokážu zmierniť jej duševný nepokoj súvisiaci s bratovou situáciou a hnevom bublajúcim v jej okolí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Weather , 2020

BookCrunk
27.03.2024 3 z 5

Prekvapivo, sa mi to páčilo. Mám totiž rada knihy s dlhými vetami, odstavcami, kde sa človek priam stráca v texte. Jenny Offill je pravý opak toho - napriek tomu sú tieto útržky vtipné, výstižné a postavy som si rýchlo obľúbila. Bolo to na čítanie také fresh, príjemná zmena popri ostatných knihách ktoré mi za posledné mesiace prešli rukami :)

adorjas
03.10.2022 1 z 5

Prvá kniha u nás preložená Odd.špekulácií, celkom sa to dalo, neobvyklá forma a OK. Ale pani Offill sa opakuje a nič nové nám v tejto knihe neprináša a aj témy, ktoré rieši sú rádoby "white women problems".

Jenny Offill
americká, 1968