Pohrebná služba

Pohrebná služba https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534118/bmid_pohrebna-sluzba-65ef3456f1dcf.jpg 5 1 1

Nevýraznému účtovníkovi, tridsiatnikovi Ludwigovi, odhalí starý otec rodinnú históriu a židovský pôvod. Jeho prastarý otec s priateľom založili pred vojnou pohrebníctvo, vlastnili budovu a pozemky. Tie sa teraz vrátili do rúk potomkom. Keď Ludwiga po zinscenovanom spore vyhodia zo zamestnania, prijme ponuku starého otca a stáva sa spoločníkom novozaloženého pohrebníctva. Udalosti naberajú rýchly spád. Počas rozbiehania firmy a rekonštrukcie priestorov prichádza ku konfliktom. Korupcia, hádky a vydieranie vyústia do vraždy. Pribudnú ďalšie obete a podozrenia vedú do najvyšších poschodí politiky...... celý text

BookCrunk
07.04.2024 5 z 5

Táto kniha ma bavila. Možno aj trochu prekvapila. Nebýva pravidlom, aby sa v krimi žánroch vyskytoval humor - tuto je skvelých humorných situácií hneď niekoľko. Dialógy sú výborné - je to asi tým, že podľa popisu na obálke sa autor v minulosti venoval divadelným hrám - v knihe to je vidno, dialógy sú veľmi vydarené. Mám rada knihy, kde sú mi hlavní hrdinovia sympatickí. Tuto to vyšlo, viacero postáv si proste zamilujete.
Bolo fajn prečítať si dobrú slovenskú knihu s odtieňmi našej neslávnej slovenskej politiky. Dej knihy je premyslený a najmä druhá polovica sa "čítala sama".

Autorovy knížky

Ervín Hodulík