biankaT9l9 biankaT9l9 komentáře u knih

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Takové lehké a nenáročné čtení, ale má v sobě jakési kouzlo že mě to strhlo.Občas se musí člověk prokousat delšími popisy ale oceňuju že to místy připomíná moje oblíbené knížky - Pána prstenů a Eragona, ale i další. A jednorožci jsou super :-)

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

No zas tak moc se mi to nelíbilo, ale nečetlo se to špatně.Jenom mi přišlo, že se autor trochu předvádí a ty postavy mohly být zajímavější.Příběh je takový jednoduchý a to rozuzlení mě moc neohromilo.

26.10.2023 2 z 5

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

Já se u týhle knížky fakt bavila. Jasně, musí člověk znát celej Tolkienovskej svět, ale některé narážky byly fakt hustý. Mě vůbec nevadí, že si autor dělá z celého toho vznešeného díla srandu. Jeho jiný knížky neznám ale možná si je přečtu.

Sauronova nevěsta Sauronova nevěsta Emma Surdu

Nevěděla jsem že fanfikce můžou vycházet, ale jsem nadšená. Líbí se mi že se autorka soustředí víc na vztahy a že se nebojí jít do citlivejch věcí. Hlavní hrdinkou tu je chudá mladá holka, která se zaplete do příběhu s Prstenem a zamiluje se do nesprávného chlapa. Bitvy jsou tu taky, ale tak nějak proběhnou i bez složitejch popisů soubojů. Co je fakt hustý, je plahočení Mordorem a samozřejmě konec. S Frodinou jsem všechno prožívala a místama jsem i brečela. Je to smutné a krásné zároveň. Ta knížka mě úplně dostala. A jednu hvězdičku navrch za odvahu autorky pustit se do takovýho tématu :-)