beva beva komentáře u knih

Tak to nebolo Tak to nebolo Suzanne Redfearn

Kniha sa mi páčila. Odporúčam ju všetkým, ktorí majú radi napätie, drámu.

16.11.2015

Kateřina Veliká Kateřina Veliká Robert K. Massie

Veľmi sa mi páčila , vrelo odporúčam tým,ktorí milujú históriu. Je pravda, že v knihe je veľa chýb a preklepov, ale keď si to odmyslím, som rada, že som si prečítala komentár z databáze kníh a knihu si kúpila.

29.09.2014 5 z 5

Medzi odtieňmi sivej Medzi odtieňmi sivej Ruta Sepetys

veľmi zaujímavá kniha, ktorá núti človeka premýšľať o tom čo bolo a čo sa dialo. doporučujem všetkým, ktorí majú radi literatúru faktu.

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

veľmi pekná a aj vtipná kniha, ktorá opisuje hrôzy vojny. Čítala som ju jedným dychom.

Bikini Bikini Janusz Leon Wiśniewski

dojímavý príbeh nemeckého dievčaťa, ktoré prežilo druhú svetovú vojnu a dostáva sa do Ameriky kde opäť začína žiť. Čo však je zarážajúce a znepokojúce je fakt, že ešte sa len skončila vojna a už sa začína všetko znova - jadrové skúšky na ostrove Bikiny. Človek je tvor nepoučiteľný. Vrelo odporúčam.

16.09.2014 3 z 5

Co Dante neviděl Co Dante neviděl Rudolf Vrba

ide o skutočný príbeh dvoch židovských utečencov z koncentračného tábora Auschwitz, ktorý je veľmi pútavo napísaný. Sama som sa bola pozrieť na tvare miesta. Je zarážajúce, čo všetko je človek schopný vymyslieť ako inému človeku ublížiť, ale najviac ma zarazil fakt, že o vyhladzovaní židov vedeli spojenci v Londýne,Paríži, ale nič s tým absolútne neurobili. Vychádza mi z toho, že aj im vyhovovalo, to čo sa židom dialo ináč by nenechali vyhladiť maďarských židov, keď už vedeli čo sa tam deje a neobstojí to, že oni neverili, že je to pravda. vrelo odporúčam všetkým, ktorí majú radi literatúru faktu.

Maskot Maskot Mark Kurzem

veľmi silný príbeh malého židovského chlapca. všetkým tým, ktorí majú radi knihy z reálneho života a konkrétne z 2.svetovej vojny vrelo odporúčam.

Klárina vojna Klárina vojna Clara Kramer

skutočný príbeh židovského dievčatka a jej rodiny z 2.svetovej vojny, ktorý je veľmi dobre napísaný, človek cez tento príbeh sa vžíva do situácie a pocitov skrývanej židovskej rodiny. kto chce sa dozvedieť niečo o vojne a tých, ktorý ju prežili vrelo odporúčam.

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Táto kniha sa mi veľmi páčila. Zháňala som ju skoro rok, ale oplatilo sa. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi historické romantické romány.Škoda, že ju žiadne vydavateľstvo nevydalo znovu. Ďakujem čitateľovi, ktorý ju dal na uložto a tiež, kto mi dal echo, že tam si ju môžem stiahnuť.

03.10.2013 5 z 5