beluca beluca komentáře u knih

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Knihu jsem četla na etapy v literární kavárně a četla se mně celkem dobře, i mně bavila a místy obohotatila. Jinak zcela souhlasím s názorem zde uvedeným od Imogen :-). Igor je zde velice dobře popsaný a ostatní příběhy jednotlivých postav stojí za to. Nicméně si nejsem jistá, že bych knihu přečetla zrovna "jedním dechem" a pokud se k ní ještě někdy vrátím, tak asi až za pár let. Do své kniovny si ji rozhodně neplánuji zakoupit.

27.04.2016 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Coelheho knihy mám ráda pro jeho moudrost a při tom lehkou čtivost. Nejenže se z nich mohu poučit, ale zároveň mně přinášejí radost z uvolnění a odpočinku u příjemné knížky. Nevěra mně zrovna perfektně sedla, protože v té době jsem prožívala v sobě podobné pocity, jako hlavní hrdinka a tato kniha mně byla velkým pomocníkem při srovnání si svých vlastních myšlenek a dost mně posunula. Takže za ní velké díky, pro mně byla super :-). Ale, jak už to tak u moudrých knih bývá, nemusí tato kniha zrovna sednout každému - záleží i dost na tom, v jakém jste momentálně rozpoložení a co v sobě právě řešíte. A stejně jako Bridu, bych ji doporučila ke čtení spíše ženám.

27.04.2016 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Mám Coelha ráda, jeho knihy jsou vždy dobře čtivé a plné moudrosti. Tak tomu bylo pro mně i u Bridy, nicméně se domnívám, že je kniha čtivější a srozumitelnější spíše ženám než mužům a pro ty, kteří nemají doposud žádnou zkušenost s magií, může být možná i hůře pochopitelná. Mně osobně se líbila i četla dobře, ale nepatří úplně mezi mé Coelhovy nejoblíbenější, proto jsem jí dala jen 4 hvězdičky. Celkově si myslím, že si v ní každý dokáže pro sebe najít tu pravou moudrou myšlenku :-). Já si jí určitě znovu ráda přečtu.

27.04.2016 4 z 5

Sedm koček a umění žít Sedm koček a umění žít Jo Coudert

Lehce čtivá, místy i humorná, příjemná oddychovka nejen pro milovníky kočiček :-). Citace z knihy - " Život nemá žádný jiný smysl než takový, jaký mu sami dáváme. A na smyslu, který má dáváme, závisí jeho kvalita. Proto je důležité umět žít. Umění žít se můžeme přiučit z knih, z příběhů, z přírody, od slavných a moudrých lidí - a dokonce i od koček". Autorka v knize popisuje nejen své poznatky ze života koček, ale též ze života svého a doplňuje je mnoha moudrými pohledy na to, jak si lze zlepšit a obohatit život a náhled na něj. Je vhodná nejen pro dospělé, ale určitě ji dám přečíst i své patnáctileté dceři.

27.04.2016 5 z 5