Beily Beily komentáře u knih

Moudrost soucitnosti Moudrost soucitnosti Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Kniha plná moudrých myšlenek a názorů. I když nejde o nijak tlustou knihu, je dobré číst kapitoly pomalu a s odstupem a hlavně si co nejvíc informací vzít opravdu k srdci. Původně jsem chtěla dát pouze 3 hvězdičky, protože zde bylo hodně kapitol, které mi nic moc nedaly a celkově mě opravdu hodně zaujala třeba jen půlka knihy. Nicméně dávám 4 hvězdy za celkovou myšlenku a poselství knihy. Zpětně totiž můžu potvrdit, že mi hdoně změnila můj způsob uvažování.
Ze začátku jsem nechápala tu přehnanou mírumilovnost ve stylu necítím nenávist vůči člověku, který mi prostřelil hlavu a zničil celý život. Potom jsem to ale pochopila. Často mi bylo vštěpováno do hlavy, že lidé, kteří jsou zlí a nenávistní, jsou sami hrozně nešťastní. A je to pravda. Čím více budeme kolem sebe šířit pozitivní myšlení a budeme přát štěstí ostatním, najdeme ho i u sebe. Peníze ani moc nám štěstí nepřinese.
Nemůžu říct, že se s tímto myšlením stoprocentně ztotožňuji a rozhodně mám hodně chyb, ale přinejmenším mi to dalo to, že si více uvědomuji co kdy a o kom řeknu a pokud už je to něco špatného, tak se zastydím a snažím se tyhle negativní myšlenky změnit.

19.03.2019 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Po přečtení jsem měla trochu smíšené pocity, pro jaké hodnocení se nakonec rozhodnu. Od začátku až do konce knihy mě hrozně rozčilovalo, jak mě autor nenechal chvíli vydechnout a témě nonstop se něco dělo. Všude někdo číhá, pořád má hrdinka divný pocit, pořád něco mizí, všichni jsou vrazi...Sice jsem se ani maličko nenudila, ale možná, kdyby v knize bylo o polovinu zápletek a nástrah méně, nebylo by to vůbec na škodu. Od začátku jsem si byla na 100% jistá, kdo je vrah. Pak přišlo první překvapení, pak druhé, pak třetí..aha takže ani tenhle to není a nakonec až tenhle a já z toho byla úplně v šoku, jak to všechno hezky do sebe zapadalo. Takže abych pravdu řekla, z konce jsem byla hodně nadšená a v té euforii bych pravděpodobně dala knize plný počet.. Pak jsem si ale vzpomněla na to, jak byla kniha extrémně překombinovaná a bohužel jsem musela ubrat jednu hvězdu. Přesto jsem si ale čtení užila a navíc díky závěrečnému doslovu autora mi byl Sebastian Fitzek o dost sympatičtější.

26.11.2018 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Kniha mě úplně pohltila, byla neuvěřitelně čtivá a nemohla jsem přestat číst. Dokázala jsem se vžít do hlavní postavy a v podstatě jsem trpěla s ní. Konec mi ale připadal trochu průměrný a hodně nedotažený.

20.06.2018 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Nejsem nijak velký příznivec fantasy, ale tahle kniha byla opravdu skvělá. Ze začátku jsem měla trochu chaos v cizích názvech a jménech a některé věci jsem si neuměla moc představit o co jde a až později se vysvětlily (jak vypadá vlastně to přimknutí, kdo je Vidoucí, co je Kolkagga atd..). Kniha byla na mě hoodně dlouhá, ale vlastně mě celou dobu bavila a svět byl opravdu propracovaný, takže se čtenář do toho mohl více vžít a hledat souvislosti. Možná mě trochu naštval konec, protože mi přišlo, že se jim všechno povedlo až moc jednoduše :D Každopádně se těším na další díl.

15.08.2018 5 z 5