Barbra06 Barbra06 komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kniha se čte víc než dobře, na tom se shodne většina. A ať už je to podle spousty lidí naprostý "odpad" a zařazují knihu do věkové kategorie náctiletých, mě špatná nepřijde. Ano, samozřejmě, existují mnohem lepší knihy. Ale na druhou stranu, existují i ještě horší knihy, které si zaslouží to slovo odpad mnohem víc, než právě Stmívání. Všechnu tuhle negativní kritiku zřejmě způsobila mánie, která kolem téhle ságy rychle vznikla. Možná k tomu dopomohlo i filmové zpracování, které podle mě není moc dobře vydařené. Film by sám o sobě možná špatný nebyl, ale kvality knihy to dosáhnout nemůže. Řadím se mezi ty, kteří mají tuhle knihu svým způsobem rádi a jsem i fanoušek Meyerové, která jako spisovatelka má určitý kouzlo. A koho tím nepřesvědčila, je to jeho smůla.

24.05.2013 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knížku jsem přečetla několikrát a pokaždé se k ní ráda vrátím. Meyerová si mě tímhle příběhem získala a podle mě je absolutně geniální. Nejen způsob, jakým píše, ale to, co dává postávám v knize, je něco úžasnýho. Už za samotné Stmívání měla zasloužený respekt, ale o to víc obdivuju, že dokázala napsat mnohem silnější a poutavější příběh. Srovnávat to ale se Stmíváním nechci, protože je to přece jenom něco trochu jiného. I když jsem si oblíbila víc Poutnici, než Bellu. Určitě je to věc vkusu, ale lidi, který tvrdí, že to nestojí za nic a je to naprostý nesmysl, nechápu. Rozhodně souhlasím, že jediná chyba na kráse této knihy je, že mohla být klidně o několik stránek delší. A koho kniha hned po pár stránkách nenadchne, nevzdávejte to! Protože dočíst jí do konce za to opravdu stojí! Neskutečná kniha!!!

24.05.2013 5 z 5