Barbarian004 Barbarian004 komentáře u knih

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Starší, ale stále aktuální. Pragmatický popis, jak vládnout. Je trošku jiná, než nás učili ve škole. Ostatně asi jako vše.

18.11.2020 5 z 5

Nový Pearl Harbor: 11. září a vláda George Bushe: Znepokojující otázky Nový Pearl Harbor: 11. září a vláda George Bushe: Znepokojující otázky David Ray Griffin

Autor nebyl od začátku "konspirativec", věřil vládní verzi. Ale těch rozporů je tam tolik, že začal pátrat a shromažďovat data. Dobře faktograficky podané. Je vidět, že se jedná o vysokoškolského profesora. Doporučuji přečíst a udělat si svůj názor. Ale pravdou je, že někteří lidé neuvidí pravda ani když jim přistane mezi očima. Těm doporučuji modrou pilulku.

Velký podvod Velký podvod Thierry Meyssan

Výborně napsáno, podáno. Napsáno velmi těsně po událostech, tím pádem tam nejsou věci, které se provalily později. Ale i tak to prostě sedí. Rozebrány i nesrovnalosti v prohlášeních vládních činitelů, neustále lži nahrazující jiné lži. Vytloukání klínu klínech. Doporučuji přečíst a nevšímat si (zaměrných?) dehonestujících komentářů zdejších trolů.

18.11.2020 5 z 5

Islamský terorizmus v službách CIA-USA Islamský terorizmus v službách CIA-USA F. William Engdahl

Výborná kniha. Napsáno čtivě, jasně, přehledně. Osvětluje vznik militantních islámských seskupení od začátku 20. století. Britsko-francouzskou zradu (Sykes-Picotovu zradu) v průběhu 1.světové války. Podporu militantní wáhabisticko-sufistického islámu (Saudská Arábie) ze strany CIA a USA. Propojení na Al Kaidu. Přípravu "ruského Vietnamu" v Afghánistánu. Válka v bývalé Jugoslávii, útoky v moskevském divadle a Beslanu a mnoho dalšího. Pokud někdo věří, že toto vše je pouze "náhoda", měl by si knihu přečíst, aby se mu otevřely oči. Pokud se drží tématu, a předkládá fakta, není co vytknout. Doporučuji.