bara2004 bara2004 komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Rozhodně zajímavé, i když děj se dá říct, byl trošičku ohraný. Nebylo to zklamání, to ani náhodou. Katniss nepatřila mezi moje nejoblíbenější postavy, ale jako hlavní hrdinka svůj úkol a to takový, aby zaujala čtenáře ,myslím že splnila celkem znamenitě. Knihu jsem poprvé četla tak v jedenácti letech, podruhé v třinácti. Podruhé jsem si uvědomila, že kniha je psaná zvláštně. Nevím jak to popsat.. Dětsky? I když děj rozhodně není dětský, styl vyjadřování autorky mi osobně tak přišel. Možná je to jen můj pocit. Rozhodně to stojí za přečtení.
Čtyři *

30.04.2018 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

K přečtení knihy jsem se dlouhou nutila, jako první jsem viděla fiml a proto jsem se bála, že kniha bude dost podobná (omlouvám se, ale některé herecké výkony jsou opravdu k smíchu). Nakonec jsem, ale knihu přečetla, dočetla a byla mile překvapena. Počítala jsem s tím, že to nebude nějaká mega, extra kniha, ale i tak kniha celkem ušla. Věděla jsem tedy už děj, ale i tak jsem byla schopna podle slov autorky, znovu cítit pocity postav,ke kterým jsem našla hladce cestu a navázat pomyslné spojení s místem dějem. Sérii již předpokládám nebudu dočítát, ale rozhodně na ni budu vzpomínat v dobrém.

29.04.2018 3 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Dlouhou dobu jsem dočtení série odkládala, protože jsem se neuvěřitelně bála konce. Nakonec jsem se k ní dostala a zhltla za dva dny. Nelitovala jsem přečtení. Líbilo se mi, že autorka pěkně všechno na konec zametla a uklidila, aby jsme se v tom jako čtenáři dobře orientovali. První poloviny byla skvělá a nemůžu k ní nic říct, druhá už mi tak nesedla. Hlavně po té co se Will rozjel hledat Tesu.
Jediné co se mi opravdu nelíbilo, byl epilog a klidně bych ho zcela vynechala, hlavně opětovné setkání Jema s Tesou.

29.04.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velice čtivá kniha.

22.09.2017 5 z 5

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

Taková oddychovka která, ale byla trošku zklamání. Prví část mě moc bavila, druhá už tolik ne. Ze začátku mi to připomínalo knihu Papírová města, ale po pár kapitolách tento pocit vyprchal. K postavám si i po dočtení neumím udělat cestu. Nejvíc se mi možná líbila Janie.
Kniha byla hodně depresivní. A možná by autorce pomohlo ubrat sprostá slova. Kniha jimy byla přímo nacpaná. Taky jsem čekala trošku úvahy nad otázkami vesmíru, jestli můžu říct filozofie, ale toho jsem se bohužel taky nedočkala.
Tři *

22.09.2017 3 z 5

Selekce 1–4 (box) Selekce 1–4 (box) Kiera Cass

Všechny knihy jsem četla jedním dechem. První tři díly jsem četla 2x. Doporučuji všem.

13.08.2017 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Kniha se mi líbila. Přečetla jsem ji za dva dny. Líbil se mi nápad jak se prolínají dva příběhy. Měla jsem nejspíš raději ten, kde je "reálný" život. Postavy jsem měla všechny ráda, nikdo z nich mi nevadil. Děj se mi líbil, měla jsem radost, že jsem zjistila tolik ze zákulisí vydání knihy.
Celkově jsem byla zaujatá celou myšlenkou knihy. Vždycky jsem byla zaujatá příběhem. Nebyla tam žádná část která by mě vyloženě vytáčela (až na konec)
Jediné chyby byly, že postavy neuměly (krom Imogen) dát znatelně najevo lásku, ať to bylo v jakékoli části příběhu. Ta druhá je, že se autorka stresuje koncem knihy (poslední 4 kapitoly), samozřejmě autor se nám snaží ukázat jak moc je to náročné a jaké to je být pod tlakem, ale už mě zkrátka štvalo. Konec zásvětí se mi zrovna nesdl. Po tak skvělém příběhu, byl prostě konec docela slabší chvilkou autora knihy. Poslední kapitola ušla v obou storylinkách,a tak autor ještě docela stihl uhasit moje znepokojení. Takže konec nebylo úplně to skvěle v co jsem doufala, ale i tak jsem si knihu užila a nedeka bych na ni dopustit

13.08.2017 4 z 5