Bajda Bajda komentáře u knih

Arnal a dva dračí zuby Arnal a dva dračí zuby Ondřej Neff

Kultovní záležitost plná inovativních kreslířských nápadů a humoru.

16.12.2013 5 z 5

Nespokojenost v kultuře Nespokojenost v kultuře Sigmund Freud

Velmi čtivá, zajímavá a podnětná knížka, ve které se Freud zamýšlí nad nespokojeností lidí, jejíž příčiny hledá samozřejmě v psychice. Kniha ale přesahuje rovinu pouhé úvahy nad kulturním vývojem a najdete v ní celou řadu podnětných myšlenek, které s kulturou téměř vůbec nesouvisí.

05.03.2013 4 z 5

Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Brian K. Vaughan

Základní premisa komiksu je samozřejmě skvělá, stejně jako svět načrtnutý Vaughanem v prvních pěti číslech. Dočkáme se plno zajímavých nápadů i námětů k přemýšlení. Na druhou stranu ani jeden z charakterů mi nijak nepřirostl k srdci a ani dialogy nejsou nijak ohromující. Jako výchozí bod je to ale dobré a uvidíme, jakým směrem se bude vše dál vyvíjet...

18.05.2012 4 z 5

Umění filmu: Úvod do studia formy a stylu Umění filmu: Úvod do studia formy a stylu David Bordwell

Přestože je česká verze podle mého názoru zpracovaná dost nešikovně, pořád se jedná o jednu z nejlepších knih o filmu vůbec. Je vhodná jak pro začínající studenty filmu, tak pro úplné laiky, které zajímá, jak funguje filmová produkce, vyprávění či styl.

24.03.2012 5 z 5

Úvod do dokumentárního filmu Úvod do dokumentárního filmu Bill Nichols

Současná Bible dokumentárního filmu :)

08.07.2011 5 z 5