Báboš Báboš komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Bohužel trošku pomalejší tempo a hlavně velice dlouhý závěr. Jinak ale výborná kniha.

27.02.2021 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Musím říci, že je to síla. Je škoda těch, kteří tuto knihu nedočetli do konce. Ona totiž druhá polovina je dosti velká zátěž na hlavu, kdy jsem se sám zasekával a říkal si: "Sakra! Proč mi je ho líto?!" A právě v této druhé polovině čtenář opravdu v hlavě bojuje s hlavní myšlenkou této knihy. Tímto chci oslovit ty, kteří to s knihou vzdali nebo chtějí vzdát. Vím, že je sloh dosti náročný, a že to ze začátku vypadá, že to bude jen o chlubení se násilnostmi, ale věřte mi, bratři moji, pokud to dočtete až do konce, budete se na tuto knihu dívat úplně jinak. Za mě 5*.

31.03.2017 5 z 5

Bohužel nic moc. Začátek, kdy děti přijedou do Bradavic mne docela bavil a měl jsem zase dojem, že čtu HP (ikdyž jako drama). Hlavní zápletka je ale dosti ohraná a tudíž i silně předvídatelná a nepřináší vůbec nic nového. Nejdivnější mi přišla scéna utíkání z rychlíku, kdy se z babky prodávající sladkosti stal terminátor. To bylo dosti přehnané. Na druhou stranu jsem rád, že jsem si mohl zase něco přečíst ze světa Harryho Pottera a nakoplo mne to k tomu, abych si přečetl všechny knihy znovu.

28.02.2017 3 z 5