babist babist komentáře u knih

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Poněkud zdlouhavé čtení, než se čtenář seznámí s mnoha informacemi, kterých nám Tolkien na každé straně podává opravdu mnoho. Z počátku nejde o souvisle vyprávěný příběh, ale s přibývajícími stránkami začnete mít přehled a začnete se orientovat. A kdybyste se přeci jen ztratily, pomůže vám přehledný rejstřík jmen a názvů, který mi byl velice často k užitku. Samozřejmě nechybí mapka, která vám pomůže se orientovat.
Tato kniha je vhodná pro všechny, kteří se chtějí dozvědět o vzniku Tolkienova světa. Silmarillion popisuje vznik Země neboli Ardy, vznik elfů, trpaslíků i lidí a jejich historii až po zničení Jednoho prstenu. Dozvíte se mnoho o Sauronovi, o předcích a rodu Aragorna a na konci knihy je popsáno odkud přišel Gandalf a všichni čarodějové a proč přišli. Kniha je velice obsáhlá až na závěr knihy, kde je trochu stroze popsán čtvrtý věk. Jediné co mi v knize chybí je vznik Hobitů. Knihu by si měl přečíst každý kdo je Tolkienovým příznivcem. Přečíst samotný Silmarillion bez přečtení Pána Prstenů není možné, stejně je tomu i naopak. Tyto knihy tvoří ucelený soubor, který pochopíte pouze jako celek.

16.04.2013 5 z 5

Světlo Země Světlo Země Arthur Charles Clarke

Kniha s hezkým námětem, dobře se čte, chvílemi příliš stručná.

12.03.2014 4 z 5