astyra astyra komentáře u knih

Pár kvapiek dažďa Pár kvapiek dažďa Matúš Nižňanský

Keď tak nad tým uvažujem, je to jediná kniha, ktorú som prečítala postojačky. (Taká úcta ku knihe.) Predovšetkým preto, že je v nej do 50 haiku, na každej strane jedno a tak sa dá celá kniha prečítať do 5 minút, ak nad básničkami premýšľate, tak do štvrťhodiny. Niektoré sú krásne, niektoré som úplne nepochopila. Formu aj štýl majú klasický, bez zbytočného západného experimentovania. Najlepšie haiku aké som kedy v slovenčine čítala.

12.01.2021 5 z 5

Život 3.0 – Člověk v éře umělé inteligence Život 3.0 – Člověk v éře umělé inteligence Max Tegmark

Skvelé úvahy o najvýznamnejšej udalosti v ľudských dejinách, ktorá nás čaká (ja to vidím tak za 30-40 rokov). K technickej alebo nezrozumteľnej reči autor skĺzava našťastie len zriedkavo.

12.01.2021 5 z 5

Toto je Japonsko Toto je Japonsko Jutaka Jazawa

Kniha o odlišnosti Japonska. Žiadne detaily tu nenájdete, iba dosť povrchný obraz, ale pre tých, čo majú o japonskej kultúre iba hmlisté (alebo žiadne) predstavy, skvelá na prvé zoznámenie. Pre mňa bola príliš tenká.

12.01.2021 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Čítala som to niekedy vo vrcholnej puberte a brala to ako iba mierne prikrášlený príbeh podľa skutočnosti, nie ako kompilát mnohých príhod, ktoré sa vraj niekomu niekedy mohli stať.

11.01.2021 3 z 5