Arturo.Bandini Arturo.Bandini komentáře u knih

Mystérie Mystérie Knut Hamsun (p)

Co k téhle knížce říci? Ty neustálé zvraty jako na horské dráze, způsobené Nagelovou náhlou změnou chování z Nagela - dobrosrdečného sympaťáka a tajnůstkáře - v Nagela - slovy ubližujícího lháře, který se následně za toto své chování omlouvá, aby se v další kapitole opět změnil v "prvního" Nagela, mě postupně štvaly čím dál více, takže už v polovině knihy jsem si přál, aby z města zase odjel a už se nevracel. Prvnímu Nagelovi jsem fandil (a dávám mu 5*), druhého bych však nakopal do zadku (1*). Skončit kniha o třicet stran dříve, bylo by to za 4*.

28.11.2019 3 z 5

Podzemníci Podzemníci Jack Kerouac

Ach jo. Já bych si tu knížku tak rád přečetl, ale nemohu. Ne kvůli jejímu obsahu, ale kvůli formátu. Žádný odstavec na iks po sobě jdoucích stranách, dialogy v podobě přímé řeči smíchané dohromady na jednom řádku, různé matoucí pomlčky, závorky...
Chápu, že je tak asi psán i originál, ale tenhle pelmel v podobě "změti slov" mě "nutil" číst každý řádek několikrát, abych vůbec pochopil, co se právě děje a kdo právě mluví. Jak vidno, asi jsem s tím měl problém jen já. Takže knihu nehodnotím, protože to není chyba autora. (Stejně jako není chybou zahraničních filmových tvůrců, že je jejich film příšerně nadabován, za což zcela nepochopitelně někteří uživatelé na csfd dávají menší počet hvězd.)

05.10.2019

Procházka Brnem Procházka Brnem Záviš (p)

Závu mám moc rád coby písničkáře, ale většina jeho básní prostě stojí za prd. Nejinak je tomu i v této sbírce, kde na jednu slušnou básničku vychází tak dvacet opravdu špatných. Vázne rytmus, vázne humor, váznou rýmy, vázne pointa. Každopádně:

Rozhodly se dvě teenagerky
že si nechají udělat kérky
Sice jim to slušelo náramně
od fotra však dostaly po tlamě

... mě rozesmálo.

14.01.2019 2 z 5

Usborne: Dětská encyklopedie Usborne: Dětská encyklopedie Colin King

V roce 1853 představil Elisha Otis bezpečný výtah, s pojistkou, která zabrání pádu kabiny při přetržení lana.

První a zásadní informace, kterou jsem z této encyklopedie vyčetl a dodnes, tzn. již přes dvacet let, si ji pamatuji. :D

08.01.2019 5 z 5

Nadechnout se Nadechnout se George Orwell (p)

Skvělý, čtivý úvod. Bohužel, při čtení dlouhých odstavců si občas potřebuji "odpočinout" při dialozích - přímé řeči -, což mi zde občas dost chybělo. Nakonec jsem přeskakoval, až zůstala kniha doposud nedočtena.

29.12.2015 4 z 5