Ariteal Ariteal komentáře u knih

Tokyo Story Tokyo Story Tereza Macková

Ach, to bylo tak kawaii! ♥

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, když jsem brouzdala na eshopu a hned byla v košíku. Vzhledem k tomu, že Japonsko a celkově asijskou kulturu miluju, tak mě hned na první pohled zaujal název s krásnou obálkou a pak přišlo velké překvapení a plus, že je kniha od české autorky.
Příběh je čtivý, rychle odsýpá a vyvolal ve mně snad všechny pocity - radost, pobavení, úzkost, naštvanost i smutek - takže, za mě palec nahoru! Díky tomu nebyl problém vcítit se do postav, které jsou velmi sympatické. I se mi moc líbilo prokládání děje retrospektivou v podobě Aliciných vzpomínek, které mi byly díky pražskému prostředí příjemně blízké.
Jediná má výtka, kniha byla na můj vkus krátká :( :D

Inu, teď po přečtení mám chuť jít se učit japonsky, našetřit na cestu a jet si najít svého Katsua/Hikarua! :D

03.04.2020 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Teda páni, já nemám slov. Knihu jsem zhltla takřka za den, nebýt potřebných pauz na jídlo a wc, tak ji nedám z ruky!
Kniha měla vše, co jsem od ní očekávala - dobrodružství, napětí, romantiku, smutek i vtip. Chvílemi jsem se smála a vzápětí jsem i uronila slzy. Všechny tři hlavní postavy mi byly sympatické a bavilo mě sledovat jejich vývoj, až jsem chvílemi nevěděla komu z pánů vlastně držet pěsti :D
Všechno bylo prostě podle mých představ, dialogy i styl psaní, vše parádní, dokud nedošlo na epilog, který mě upřímně nepotěšil. Chápu, že autorka potřebovala zvrat, ale nějak mi nesedl, kor u téhle postavy, k celému jejímu charakteru mi nejde, že by se takto zachoval...
Nicméně o to víc hořím zvědavostí, jak si s námi autorka pohraje v dalším díle, na který se s nedočkavostí těším a doufám, že to bude happy end! :)

20.10.2019 5 z 5