Aravante Aravante komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Prekvapilo ma, ako chabý je literárny jazyk tohto autora. Rýchla, akože napínavá kniha, ktorú som síce dočítala a čítala sa rýchlo, ale nevrátim sa k nej už nikdy.
Bola som rada, že konečne si niekto vybral ako hlavnú postavu ženu, to je pre mňa asi jediné pozitívum.
Zároveň je to ale aj negatívum, lebo ma tá postava strašne vytáčala :)

Je to na vašom uvážení stráveného času... za mňa lepší podpriemer na veľmi unavené večery, kedy je vám fuk, či prečítate pol strany, alebo 20 strán niečoho.

27.07.2022 2 z 5

Newyorské noci Newyorské noci Eric Brown

Pre mňa oddychovka na pár nocí pred spaním. Táto detektívka v budúcnosti má celkom príjemný príbeh s iným nápadom ako mnohé, ktoré som v poslednej dobre čítala, takže super zmena.
Občas sa dej trochu zbytočne seká a spomaľuje. Ak by to bolo na úkor príjemných vsuviek, v ktorých by autor predviedol snahu o aspoň trochu literárny jazyk, tak by mi to nevadilo. Ale o to v tejto knihe skutočne nejde.

Je lepšie písaná ako napr. Artemis od Andy Weir, ale musí vám ísť fakt len o príbeh, nie o lit. zážitok.
Hl. postava mi nejako výrazne nevadila, ale ani nenadchla. Pre mňa je to úplne neutrálna kniha. Neurazí, poteší.

Prečítaná rýchlo, dala mi pár príjemných momentov v inom svete, ale nie je to kniha, ku ktorej sa vrátim. Ďalší diel prečítam, keď budem mať chuť na ľahký oddych.

27.07.2022 3 z 5