AnoMANder AnoMANder komentáře u knih

Žena a peníze. 1 díl Žena a peníze. 1 díl Vojtěch Martínek

Vcelku zajímavá kniha. Překvapivě dobře se četla, objevují se tam zajímavé "filosofické" úvahy.

24.04.2020 2 z 5

O královně Života O královně Života Vojtěch Martínek

Opět krásná pohádková kniha. Pohádky mají spád, zvraty, zajímavé dějové linky. Nejvíce se mi líbila poslední, O královně života, která ukazuje nesmyslnost touhy po věčném životě.

04.03.2020 3 z 5

Voda z dračí studánky Voda z dračí studánky Vojtěch Martínek

Moc hezké, originální pohádky, mnohdy s "drsným koncem. Souhlasím, že Pták Žal patří k těm nejlepším pohádkám.
Líbila se mi i pohádka o vyměněné matce.

27.02.2020 3 z 5

Spojené státy japonské Spojené státy japonské Peter Tieryas

Velmi dobře zpracovaný námět alternativních dějin USA po prohrané 2. světové válce. Působivě a čtivě popsán vývoj společnosti pod japonskou nadvládou, vývoj elektronické společnosti a kybernetiky (mechové). Jde o knihu zajímavě popisující střet mezi na cti založené východní "kulturou" a západní kulturou spjatou s vlastenectvím.

25.02.2020 4 z 5

Vikingové Vikingové Claudia Banck

Dobrý přehled o vikingském období, historii i běžném životě. Čtivě napsáno. Chyběly mi tam mapy a souhlasím s Inozukou ohledně vkládání samostatných kapitol do textu.

14.11.2019 4 z 5

Tolkienovi hrdinové Tolkienovi hrdinové David Day

Zbezne jsem to zatim prolistoval a narazil na obcasne preklepy v dataci, napr. na str. 155 jsou Thorin Paveza a jini trpaslici kralove pricleneni do Druheho veku misto Tretiho.
Jinak je kniha uzasne ctiva, souhrnna, spousta novych informaci, krasne ilustrace.

18.03.2019 4 z 5