Anna_Malik_Ova Anna_Malik_Ova komentáře u knih

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Teňoučká knížka, která v sobě skrývá velký příběh.
Abych pravdu řekla, čekala jsem lovestory jako blázen.
V anotaci se dočítáme, že obě hlavní postavy (Vaja a Madden) mají své démony, problémy a těžké osudy. A já se nemohla dočkat, až se tihle dva střetnou a začnou proti nim společně bojovat.
Po dočtení musím říct, že (za mě), to byl víc psychologický román než ten milostný. Tady musím znovu odkázat na to, jak je knížka útlá - má 144 stran. A na tak malém prostoru se mi nepodařilo té velké lásce uvěřit. Do čeho jsem se naopak uměla vžít, to byly emoce. Trápení se ze ztráty blízkého člověka, strach z neznámé nemoci. Myslím, že kdyby byla knížka víc rozpracovaná a mohla být delší, ve finále by to všechno lépe hrálo pospolu. Ale pokud se na knihu nebudete dívat primárně jako na milostný román, dostanete zajímavou YA jednohubku, ve které se mladí snaží dát si do pořádku svůj život.
S knihou Být s tebou jsem zažila snad poprvé zvláštní situaci, přesto, jak se mě ústřední dvojice nedotkla jako pár, tak přesto jsem si čtení užila.

04.01.2022 3 z 5

Příště bez citronu Příště bez citronu Lucie Mečířová

Příště bez citronu.
Zajímavý název ještě zajímavější knihy.
Jsem z románu nadšená, dočetla jsem ho už před nějakou dobou a pořád o něm sem tam musím přemýšlet. Bylo tam tolik psychologických témat, které jsou stále tabu…
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, prožívala jsem s ní její stavy a naprosto je chápala. A protože nechci nic vyspoilerovat, přečtěte si knihu taky, ať víte o čem mluvím. Rozhodně nebudete zklamaní, v půlce začnete tušit, co se stalo a budete jen doufat, že se tentokrát mýlíte.

23.10.2021 5 z 5

#Sleduj mě #Sleduj mě Lena Valenová

Příběh o vystrašené, poražené Tině, která v sobě z poslední sil najde odvahu, změnit svůj život k lepšímu.
Zajímavé lokace tvoří podstatnou část knihy, stejně tak sociální sítě, společenské tance a hudba. Kniha je členěná na několik období, které se každé odehrává někde jinde. Tři linky, tři cesty pro Tinu, která si až na samém konci začne pořádně věřit. Je tu taky hodně interakcí na autorčin román Coolgirl, který jsem sice nečetla, ale tak nějak si dokázala představit o co šlo.
Tina a celá dějová linka se mi nejvíc líbila v Praze. S tím je silně spjatá postava Kamila. Ačkoliv Robin #zahadnyklukzlodi,, kterému byla věnována první část románu, měl taky něco do sebe.
Na konci nás od autorky nečeká běžný epilog, ale ten interaktivní, pomocí QR kódu můžete sami rozhodnout, jak kniha skončí. Tenhle nápad mě moc bavil. Samozřejmě jsem musela přečíst oba, ale k jednomu konci jsem přece jen měla blíž, a proto u mě vyhrál Kamil.
Ve finále to byl moc pěkně strávený čas, a ač mi trvalo o něco déle se pořádně začíst, od půlky knihy jsem se nemohla odtrhnout a zhltla jsem to na jeden zátah.

10.03.2022 4 z 5