Anetiina Anetiina komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Zjevně budu v drtivé menšině, ale mně se Dívka v ledu nelíbila. Příběh mě ničím zvláštním nezaujal, hodnotím ho průměrně. Erika Fosterová mi byla nejen lidsky nesympatická, ale často mi přišlo, že jedná nelogicky, absurdně a že by se v reálném životě nemohla v důsledku svého chování (nejen) k nadřízeným dostat tak vysoko v kariérním žebříčku. A v neposlední řadě mi nesedl ani styl psaní, autor byl se vším velmi rychle hotový, některé věci byly nedotažené, vztahy málo rozpracované a např. osob se slovenskými kořeny bylo kolem jediného případu až rušivě moc. Po tomto kousku mě ani moc neláká sahat po dalším díle série.

21.06.2020 1 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Určitě stojí za přečtení. Příběhy jsou z velké části vykreslené z pohledu dítěte, čemuž odpovídá i zvolený styl jazyka a vyprávění, a o to jsou působivější.

21.06.2020 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Moje první setkání se S.J. Bolton. Kniha se mi dobře četla, příběh se zdál zpočátku taky zajímavý, ale pak moje nadšení notně ochladlo a poslední třetinu knihy jsem trpěla. Rozuzlení a závěr knihy mi přišel, mírně řečeno, přitažený za vlasy. Naštěstí jsem si následně se sérií s Lacey spravila chuť.

21.06.2020 2 z 5