andrea5516 andrea5516 komentáře u knih

Blondýnka Blondýnka Joyce Carol Oates

Dlouho jsem přemýšlela, jaký komentář napsat. V první řadě si každý musí před čtením uvědomit (nebo přečíst), že se jedná o fikci, nikoliv o biografické údaje. Části knihy se zakládají na faktech, ty jsou ale tak obalené fikcí, že je těžko někdy rozeznáte. Nechápu proč si autorka vybrala zrovna tuto osobnost, když chtěla psát román, mnoho lidí to může mást a mohou si o MM udělat zkreslený obrázek o jejím životě. Upřímně kniha měla zajímavé pasáže, ale nějaké stránky jsem prostě jen otáčela bez přečtení, jaké to byly žvásty. Jako román by se to dalo v nouzi číst (můj osobní názor), ale fakt, že si autorka vybrala MM a udělala z ní nechutnou frašku, prostě nemohu dát knize dobré hodnocení ať je autorka sebeuznávanější.

19.07.2017 1 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Knihy Alexandry Potter, mám ráda, ale u téhle jsem skoro před půlkou věděla, jak skončí a děj mě moc nezaujal.

30.01.2017 3 z 5

Druhá světová válka v obrazech Druhá světová válka v obrazech Mathias Färber

Pokud pominu názory autora, které nejsou vždy úplně objektivní, je kniha skvělým přínosem, co se týče dosud nezveřejněných fotek z 2.sv.v.

05.06.2016 5 z 5

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Kniha se čte sama, poutavé i úsměvné momenty nahrazuje soucit s lidmi (někdy i vojáky). Sympatické krátké kapitoly.

25.12.2015 5 z 5