Ančaa3 Ančaa3 komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

(SPOILER) Huh...Asi před půlrokem jsem četla od Sarah J. Mass sérii Dvora trnů a růží. Ačkoli jsou to vcelku oblíbené knihy tak me Feyre neskutečně vadila a celkově postavy mi moc nesedly. Řekla jsem si že dám autorce šanci a tak jsem si přečetla první díl Skleněného trůnu a nelituji toho (zatím). Postavy jsou mj sympatičtější ale přesto si nemůžu pomoct. Celaena je Feyre vlastně strašně podobná. A stejně jako Tamlina mi je Doriana tak trochu líto. Ale i tak se ráda pustím so dalšího dílu :)

09.05.2024 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Takže. Vyjádřím se tady k celé trilogii. No jsem človíček co miluje první díl. Měla jsem ráda Tamlina, Luciena a Feyre, láska zvítězila nad zlem...ALE. Ale pak přišel druhý díl. Jako Wtf. Proč museli z Tamlina udělat největšího tyrana? Přišlo mi to hrozně na sílu... upřímně v tomhle dílu mi lezli všichni na nervy ( až na Luciena) a fakt mě to nebavilo. Byla tam jen ta romantická linka a celé mi to přišlo strašně o ničem. Tamlin se choval zle, ale nemyslím že si zasloužil aby ho Feyre začala rychle tak nenávidět a hlavně ho pak vlastně začala vodit za nos s tím, jak moc ho miluje...přecejenom on jí pořád moc miloval a ačkoli se zaprodal nepříteli tak to udělal kvůli ní... upřímně se mi po tomhle dílu nechtěl číst další díl ještě když je to taková bichle. Nicméně jsem ho přečetla za pět dní a byla jsem ráda. Tenhle díl byl zase fajn ačkoli je mi asi pořád líto Tamlina (velmi nepopulární názor xd) a myslím si že by Lucien měl být víc v knize a ne ho vždy odstrčit do pozadí. A poslední věc která mi vadí je to oživení Rhysanda na konci. Když někdo zemře tak by měl zůstat mrtvý. Tyhle ,,reinkarnace" v knihách nemusím, vzhledem k tomu že už to bylo vlastně podruhé. A tak bych celé sérii dala 4 hvězdičky :)

19.03.2024 3 z 5