amf amf komentáře u knih

Úředně zapomenutá válka: Historie francouzské přítomnosti v Indočíně Úředně zapomenutá válka: Historie francouzské přítomnosti v Indočíně Josef Novotný

Ve zkratce: Souhrn informací a dat ohledně působení Francie v Indočíně bohatě prosetý mraky zkratek.

20.10.2018 4 z 5

Zbarvení a označování vozidel československé armády 1945-1992 Zbarvení a označování vozidel československé armády 1945-1992 Jiří Sehnal

Pro modeláře, sběratele a majitelé vojenské techniky naprosto luxusní kniha . V knize je čerpáno hodně s, dnes již těžkodostupným, armádním předpisů což hodnotím velmi pozitivně.

20.10.2018 5 z 5

Národně osvobozenecká válka ve Vietnamu Národně osvobozenecká válka ve Vietnamu Vo Nguyen Giap

Pohled na Vetnamskou válku s tzv. druhé strany . Hodně těžké čtení .

20.10.2018 4 z 5

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Původně jsem po ni sáhl ve své knihovně omylem, ale jak se člověk začte tak nepřestane dokud není na konci. Velmi zajimavé čtení , pohled do života německých civilistů na konci války v Berlíně.

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Je to má první kniha od Forsyta , a naprostá spokojenost . Četl jsem ji dvakrát a dodnes se k ní rád vracím formou mluveného slova. Čte se užasně , na konci si řeknete , ano takto to mohlo být.

Co nosili s sebou Co nosili s sebou Tim O'Brien

Naprosto úžasná knížka. Málo která vás vtáhne do děje tak, že dokud nedočtete poslední stránku tak ji neodložíte. Kniha se skládá z několika příběhů, které se odehrávají v období Vietnamské války . Tato kniha jako málokterá se vám vryje pod kůži a budete nad ní dlouho přemýšlet.

Bojovali a umírali v Indočíně Bojovali a umírali v Indočíně Ladislav Kudrna

Knihu bych pomyslně rozdělil na dvě části. Část kteá se dobře čte to je vstup Čechů do cizinecké legie a jejích nasazení v Indočíně. Tato část se čte naprosto sáma , o to je lepší, že se většinou jedná o vyprávění samotných legionářů. Druhá část je politická situace v České republice vztah k Vietnamu tato část mě upřímně nějak nebavila i když hezky zmapovala celou tu dobu.

Hrdí bastardi Hrdí bastardi E. Michael Helms

Velmi pěkně napsaná, čte se jedním dechem od začátku do konce.