allicce allicce komentáře u knih

Game Game Anders de la Motte

V tejto knihe mi vadila angličtina. Prišlo mi nezmyselné že časť knihy je preložená a niektoré frázy nie. Nebolo by to tím že by som angličtine nerozumela len mi to prišlo trošku zvláštne, či to je spôsobené tím že v češtine by to neznelo tak dobre alebo to bolo inšpirované originálom a tieto frázy boli tiež odlišné neviem. Neviem si predstaviť niekoho rozprávať v reálu, tak že v podstate zosmolí 2-3 jazyky dohromady. Začiatok knihy ma vôbec nebavil, no neskôr sa to rozbehlo, ale koniec nevyvrcholil tak ako som očakávala. Ďalšie časti si určite prečítam, pretože po prvom diely ostalo pár vecí nedoriešených + dané časti majú lepšie hodnotenie, tak som zvedavá. Dúfam len že hlavnej postave sa zmení trošku slovník.

17.04.2017 3 z 5

Vymyslela som si ťa Vymyslela som si ťa Francesca Zappia

Každú príbeh čo zažívala hlavná hrdinka vo mne vyvolával pocit je to skutočnosť alebo len výplod fantázie? Téma schizofrénie sa mi veľmi páčil čo podľa mňa nebolo až tak zaujímavé bolo zasadenie hlavného deja na strednú školu, kde sa riešili dosť banálne veci, ktoré ma nebavili. V knihe neboli iné pohľady na dané situácie tak sa čitateľ musel uspokojiť s nie moc dôveryhodným rozprávačom a uspokojiť sa s faktom že sa nikdy nedozvie čo bola skutočnosť a čo bol len výplod fantázie.

04.02.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Najkrajšia kniha ktorú som za posledné obdobie čítala. Aj keď jej príbeh je veľmi smutný a človek má od začiatku pocit že sa to zle skončí. Jej príbeh vráti chuť žiť a nie len prežívať každý deň.

04.02.2017 5 z 5