AlenkaB AlenkaB komentáře u knih

Sajdra a Tyrhen objevují svět Sajdra a Tyrhen objevují svět Yvona Bednarová

Příběh o Sajdře a Tyrhenovi se nám moc líbil. Je to to napínavé dobrodružství dětí a malých draků. Nejhezčí je sledovat, jak draci poznávají svět lidí i divokých zvířat a ty jejich reakce. Líbilo se nám, jaký hezký mají spolu draci vztah. V knize jsou moc hezké, věrně vypadající ilustrace – černobílé i barevné. Já jsem ocenila, že jsme se navíc dozvěděli i zajímavé informace ze dvou národních parků v Kalifornii. Není to prostě jen další dobrodružný příběh o dracích. Tento je úplně na jiné téma, než jsem kdy četla. Ale úplně nejvíc nás pobavili kapitoly, když draci pronikli do domu Kramerových a co tam prováděli

17.06.2022 5 z 5

Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence Yvona Bednarová

Vybrala jsem dobře - nevšední pohádku z moderní doby. Knížka se nám moc líbila a na čtení jsme se těšili. O tom, jaké rozdíly můžou v rodinách panovat, jsme si nenásilnou formou pak povídali. A také o tom, jak je důležité si umět vážit svých hraček. V knížce jsou moc hezké ilustrace, které mě vrátily do krajiny mého dětství. Krásný příběh na aktuální téma bavil i mě. Příjemně navozená vánoční atmosféra nás zahřála u srdíčka. Smutek, radost i životní poučení, to vše jsme si u knížky užili.

06.02.2021 5 z 5