alacjana alacjana komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Silný a smutný příběh ale velice dobře napsaný. Mohu jen doporučit

13.01.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Silný příběh. Anežky mi bylo celou dobu líto a chápala jsem, jak se k adoptivní matce chová. Co ale nelze pochopit, je chování Julie. Ta mě štvala od první stránky a vydrželo to až do konce. Kniha je dobře a čtivě napsaná. Je to mé první setkání s autorkou a tak nemohu porovnat s jinými jejími knihami, chystám se to ale brzy napravit. Jediné co mě zklamalo byl trochu divný a nejasný konec, proto jsem dala pouze tři hvězdičky. Celkovému dojmu z knihy také moc nepomohla obálka a dle mého nevhodně zvolený typ písma, který byl použit na číslování stránek a kapitol.

14.02.2021 3 z 5

Přináležení - Rozpomínání se na domov Přináležení - Rozpomínání se na domov Toko-pa Turner

Velké množství chyb v textu, hlavně v první polovině. Hlavně špatné skloňování. Také podle anotace jsem čekala o trochu něco jiného.. Ale abych zmínila i něco pozitivního, tak kniha obsahuje milé ilustrace a v textu se dá najít i několik věcí k zamyšlení.

06.04.2021 3 z 5

Sůl, ovce a kamení Sůl, ovce a kamení Magdaléna Platzová

Dlouho jsem nic tak špatného nečetla, pokud vůbec. Dle mého naprostá škoda papíru. Chorvatsko miluji a proto jsem si knihu (díky Bohu tak útlou) pořídila. Jako někoho kdo má v Chorvatsku skoro celou rodinu mě povídky vůbec nezaujaly, místy spíš urážely. Nějak nechápu, proč si autorka vybrala právě tuto oblast. Z knihy jsem cítila až skoro odpor k lidem z Balkánu. Jako by všichni byli protivní, hloupí a nebo neměli nic jiného na práci než podvádět své ženy/muže. Nejhorší byla druhá povídka, tu ani nebudu více komentovat, škoda slov..

13.01.2021 1 z 5