pleybe pleybe komentáře u knih

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Napínavý příběh, od kterého se nedalo odtrhnout! Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem si uvykla na střídání pohledů hlavních hrdinů, ale během několika stránek byl tento neduh pryč. Snad také proto, že autorka postupně navyšovala počet stran, které danému jednotlivci věnovala, až se nakonec nebála přenechat jednomu hrdinovi klidně celou kapitolu. Jak je na zadní straně obálky shrnuto slovy Kary Thomasové, příběh je plný nečekaných zvratů a odhalení, takže je čtenář po celou dobu udržován v napjatém očekávání a neustálém dožadování se nových informací o odhalování Simonova vraha. Samotnou mě sice ve výsledku rozuzlení zápletky příliš nepřekvapilo - od jisté chvíle jsem svého favorita na viníka měla - ale za to jsem se asi o to víc vžila do osudů a osobních problémů jednotlivých hlavních hrdinů. Dva z nich mi přirostli k srdci natolik, že jsem s nimi opravdu prožívala každý (v případě této knihy spíše) pád i vzestup, a jakmile jsem dočetla příběh do konce, loučení s nimi nebylo ani v nejmenším snadné. Za mě určitě skvělé YA počtení - obzvláště pro ty, kteří stejně jako já milují kriminální příběhy s kapkou romantiky k tomu.

06.09.2019 5 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Knížka, která svou barevnou a hravou obálkou nejen stoprocentně zaujme na pultu v knihkupectví, ale taky vám během čtení několikrát vyvolá na tváři potutelný úsměv. Zápletka je sice na ohrané téma, ale díky věkovému rozdílu hlavních hrdinek se nad ní můžete i skvěle zamyslet a jisté věci si uvědomit. Každopádně, Jasmína ve vás spíše zanechá dojem ztřeštěné puberťačky, nikoliv téměř třicetileté ženy - i když v průběhu děje zase o kousek dospěje. Některé situace vás pobaví svou groteskností, u jiných se pro změnu upřímně zasmějete tomu, jaké patálie si osud pro hlavní hrdinky nachystal. Ke konci vás nemine ani kapka romantiky a vy si vlastně uvědomíte, že koupě této oddechovky nelitujete, přestože ve vás start příběhu tento dojem vyvolával. Takže hodnotím jako takový průměr, který dokáže zlepšit den a který je vhodný pro nepříliš náročného čtenáře.

06.09.2019 3 z 5

To byl zase mejdan a všechno je v hajzlu To byl zase mejdan a všechno je v hajzlu Nina Schindler

Lehce úsměvná knížka pro mladé čtenáře, která nenadchne, ale ani neurazí. Rychlá a nenáročná (oddechová) četba, ideální na cestu vlakem/autobusem. Nečekejte nic světoborného a nebudete zklamaní.

06.09.2019 3 z 5