Adeli. Adeli. komentáře u knih

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Jako fanoušek fantasy a děl Sapkowského jsem se rozhodla pustit do této knihy, která je mi svým válečným tématem vzdálená. Kniha mě ale rychle vtáhla do děje a svůj názor na válečnou literaturu jsem změnila - kniha mě velmi bavila, alespoň v momentech, kdy popisovala "válečnou dějovou linku" Afghánistánu. Zvrat přišel ve chvíli, kdy do děje zasáhly fantasy prvky, které mám jinak opravdu ráda. Do knihy se mi nehodily a až do konce jsem čekala nějaké racionální vysvětlení - např. že se vše odehrálo v mysli hlavního hrdiny pod vlivem nějaké psychické či jiné nemoci. To se však nestalo. Vadily mi i dvě další historické dějové linie, které do knihy vstupovaly. Byly nedostatečně vykreslené, pro mě jako čtenáře zbytečné. Přestože se mi kniha četla až do konce velmi lehce, byla jsem po dočtení dost rozladěná.

26.08.2017 3 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Na knihu jsem narazila náhodou při procházení pražských obchůdků s přáteli. Její originalita mě přesvědčila ke koupi. Se sklenkou vína jsme si knihu procházeli a výborně se pobavili, nasmáli. Přesně k takovýmto účelům ji mohu doporučit :-).

21.08.2017 4 z 5

Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Mark Millar

Zabijačka je první Kick-Ass komiks, který jsem četla. Po filmech jsem měla vysoká očekávání, ale bohužel jsem byla zklamaná. Děj celého dílu je povrchní a nenabízí čtenáři hlubší zamyšlení; některé vulgarismy i hlášky mi připadaly moc "na sílu"; kresba Mindy mne nenadchla (na mnoha snímcích na mne působí "zakrsle", s velikou hlavou). Vysoké úsilí Mindy - za každou cenu zapadnout mezi královny školy, respektive se jednou stát - mi k ní nesedí. Příběh je pro mne zkrátka ne-uvěřitelný. Některé hlášky byly povedené, stejně tak kresba (mimo již napsané), můj celkový dojem to však nemění. 3/5

03.06.2018 3 z 5