adam0773 adam0773 komentáře u knih

Rané křesťanství: Počátky a vývoj církve do roku 600 Rané křesťanství: Počátky a vývoj církve do roku 600 Ian Hazlett

Tato kniha je tak suchá a nudná, že se z ní až práší. Zahrnuje čtenáře informacemi, aniž by je blíže vysvětlila. Tím, že se zbavuje hodnotícího aspektu se stává zcela nesnesitelnou, protože z ní není možné vyčíst co je a co není důležité.

Zájemcům o rané křesťanství či patristiku doporučuji si tuto knihu přečíst až po Franzenových Malých dějinách církve. (Franze se hodnotícímu aspektu nebrání a často ho využívá ale díky toho pochopíte co bylo skutečně důležité i když jste v problematice nováčky)

26.02.2015 4 z 5

Yankee na dvoře krále Artuše Yankee na dvoře krále Artuše Samuel Langhorne Clemens

Možná Vás zaujalo kolik Mark Twain předvádí v této knize odborných znalosti techniky, elektřiny atd. Přestože byl Twain jistě nadaný tak s technickými záležitostmi mu pomáhal sám Nicola Tesla. Ovšem pasáže, kdy Hank Morgan, hrdina románu a kapitalista tělem i duší, začíná používat zbroje a štíty rytířů jako reklamní plochy jsou výhradně Twainovy :-)

26.02.2015 5 z 5

Bádání o posvátnu: Náboženství ve spektru interpretací Bádání o posvátnu: Náboženství ve spektru interpretací William E. Paden

Kniha je vhodná pro každého zajémce o studium či alespoň pochopení náboženství. Paden je relativně nezaujatý a píše přehledně a úsporně. Pro religionisty je to absolutní základ.

20.02.2015 5 z 5