4578 4578 komentáře u knih

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Hlavní postavy knihy jsou spíše antipostavami. Každá je něčím děsná. To potom vede k více či méně humorným a bizarním (Mirunka by řekl bizardním) situacím. Někdy k těmto situacím dochází samo a lehce, jindy je tam patrná snaha autorky, což humoru spíše ubírá. Také některé motivace v jednání postav jsou mnohdy nejasné. Třetí třetina knihy si v bláznivosti v ničem nezadá s americkou akční komedií, která je přitažená za vlasy. Kdo má tento filmový žánr rád, určitě bude s knihou spokojen. Ostatní mohou s klidem sáhnout po jiné oddechové knize a o nic zase tak nepřijdou.

20.03.2020

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Co připsat, když všechno o tom, jak jsou povídky propojené, o čem pojednávají, rozebírají už ostatní komentáře... snad jen - každá z hlavních postav tam byla vyobrazena v nějakém temném rozměru svého života, na druhou stranu - kdo čekal něco jiného od míst ve tmě? A svým způsobem zde krásně koresponduje i grafické zpracování knihy, které citlivě pracuje s motivem jablka, které se v knize nejednou objevuje. Jablka potlučeného životem stejně jako hrdinky proplétající se jednotlivými povídkami.

08.05.2019

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Kniha potěší lidi, pro něž je Sofiin svět příliš hutným soustem. Autor se filosofie jen lehce dotýká, tu nakousne to, tu ono... Vývoj vztahu hlavních hrdinů ničím nepřekvapí, jedná se vlastně o jakýsi filosofický slaďák. Kniha je psána jednoduchým jazykem, děj ale celkem svižně a příjemně ubíhá. Je škoda, že celý příběh není jen předehrou pro nějakou hlubší a dramatičtější zápletku.

28.04.2019

Zmizelí ze Svitu Luny Zmizelí ze Svitu Luny Christelle Dabos

Zpočátku jsem si říkala, zda mě bude bavit dalších skoro 500 stran společenských dvorských intrik, když kniha zpočátku vypadala jako rozvláčné pokračování prvního dílu. Ale po čase se to zlomilo a děj začal ubíhat svižnějším tempem než první díl a navíc s téměř detektivní zápletkou.
Co stále pokračuje v podobném duchu je vztah Ofélie a Thorna, díky akčnějšímu ději jsme se dostali k tomu, že hlavní hrdina připustil, že hlavní hrdinku miluje, na to, abychom se s jistotou z jajích úst dozvěděli, že i Ofélie miluje Thorna, si nejspíš budeme muset počkat na třetí díl...

26.10.2019

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Další fantasy román s hlavní hrdinkou, která je na první pohled naprosto obyčejná, dokonce spíše nešikovná. Ale nakonec se ukáže, že vlastně vůbec obyčejná není, dokonce má několik výjimečných vlastností a schopností. Hlavní hrdina nepřístupný, neoplývající klasickou krásou. A i když bych po přečtení nemohla výjmenovat, všechny intriky, s nimiž se musela hlavní hrdinka v knize vypořádat, přesto bych ji označila za čtivou.
Po přečtení jsem přemýšlela, co mi ta kniha připomíná... nějakou chvíli mi to trvalo, než mi došlo, že se vlastně minimálně v prvním díle jedná o variaci na Pýchu a předsudek, jen zabalenou ve fantasy hávu. I když těžko říct, kam čtenáře zavedou další díly.

08.09.2019