1knihomol1 1knihomol1 komentáře u knih

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Kniha se mi líbila akorát jsem byla šokována tím rasismem v New Yorku (tabule hlásící SLEPÍM A ČENÝM VSTUP ZAKÁZÁN) to mě šokovalo.

18.02.2021 5 z 5

Sámo: Zločin v temných hvozdech Sámo: Zločin v temných hvozdech Veronika Válková

Další skvělá kniha. O Sámovi jsem toho moc nevěděla a proto mě potěšila.

25.12.2021 5 z 5

Není jako ostatní díly, ale přesto je zábavná.

30.01.2021 3 z 5

Černý oheň Cortejů Černý oheň Cortejů Karel May

knihu jsem právě dočetla.
4 kapitoly několika různých příběhů, z nichž se všechny odehrávají před prvním dílem. První se odehrává více než dvacet let před ním ve Španělsku. Druhá a třetí před pár lety v Mexiku a čtvrtá pár let po dění první kapitoly rovněž ve Španělsku.
Kniha byla sice složitá na pochopení, ale dávám jí 9,5/ 10.

25.08.2020

Průtrž Průtrž Wilbur Smith

Napínavá občas humorná kniha.

27.12.2021 5 z 5

Školní atlas dnešního světa Školní atlas dnešního světa Martin Hanus

úžasný - spoustu map věnovaných různým tématikám, akorát tu již není tolik podrobných map jednotlivých území. A nemá ani tak kontrastní barvy jako jiné atlasy.

25.02.2021 4 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Jediná kniha, kterou jsem o Holmesovi (zatím) četla.
Je napínavá, dobrodružná a zajímavá
Dávám všechny hvězdičky

21.12.2020 5 z 5

Školní atlas světa Školní atlas světa kolektiv autorů

Výborně se v něm orientuje. Doporučuji.

09.10.2020

Na březích Nilu I Na březích Nilu I Karel May

Knížka z orientu psaná v ich formě. Opět velice hezká kniha. Karel se tentokrát zapletl do osvobozování otroků čímž vyvolává pomstu otrokářů. Následuje kniha otec pěti set, v ebenově zemi a poslední otroci (tu jsem však nečetla takže nemohu soudit.

25.08.2020 5 z 5