1969 1969 komentáře u knih

Indiáni Jižní Ameriky Indiáni Jižní Ameriky Alberto Vojtěch Frič

Kdysi jsem jeho knizky mel, muj stryc Tomas za valky k Fricovi chodil , pomahat s kaktusy. Bohuzel jsem opustil zem ve ktere jsem se narodil a knizky se stratily. Nejvice se mi libili Indiani Jizni Ameriky, bohuzel tu knizku nikde nemuzu sehnat. Je skoda ze nikdo Fricovy knihy nevydava. Ten clovek byl nejenom expert na prirodu ale take lidumil a nebal se postavit I proti Nemeckym osadnikum, kteri s Indiany nezachazeli prilis laskave.

09.07.2013

Australská dobrodružství Aloise Topiče Australská dobrodružství Aloise Topiče Jaromír John (p)

Tuto knizku jsem dostal brzy po vytisku asi v roce 1955. Bylo mi asi devel let, kdyz jsem ji prvne cetl. Na ty ptakopysky jsem nikdy nezapomnel a kdyz jsem mel prilezitost odjet do Australie v roce 1969 a videt je v prirode a ne jen vycpane v Narodnim Muzeu, samozrejme jsem te sance vyuzil. Beletristicky bych dal prednost jinemu stylu ale knizka byla i tak zajimava svym, ikdyz nedostatecnym obsahem zemepisnych nazvu a jinych detajlu, ze jsem ji prelozil do Anglictiny, vicemene jenom pro manzelku. Zatim mam kopii doma, nevim kdo ma na to Copyright . Kazdopadne je to cast Australske historie o niz se zde prilis nevi.

09.07.2013