Australská dobrodružství Aloise Topiče

Australská dobrodružství Aloise Topiče https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44840/australska-dobrodruzstvi-aloise-topice-44840.jpg 3 7 2

Příhody českého lovce ptakopysků. Vyprávění o českém vesničanovi, který se koncem min. století vypravil do Austrálie a po svém návratu obohatil evropská muzea o zajímavé přírodniny. Dobové dřevoryty

Nočnípták
22.06.2022 3 z 5

Takový dlouhý komentář jsem napsala a najednou se mi ztratil. Tak jen krátce. Během let jsem zapomněla jak moc se mi Topičova dobrodružství líbila. Byl vyučený zahradník a pracoval v Brisbaine v botanické zahradě. Později byl farmářem a nakonec lovil a sbíral přírodniny pro muzea. Spolupracoval s A.V.Fričem.
Dneska mám ke knize přece jen trochu kritičtější pohled, ale přesto je historicky zajímavá.

1969
09.07.2013

Tuto knizku jsem dostal brzy po vytisku asi v roce 1955. Bylo mi asi devel let, kdyz jsem ji prvne cetl. Na ty ptakopysky jsem nikdy nezapomnel a kdyz jsem mel prilezitost odjet do Australie v roce 1969 a videt je v prirode a ne jen vycpane v Narodnim Muzeu, samozrejme jsem te sance vyuzil. Beletristicky bych dal prednost jinemu stylu ale knizka byla i tak zajimava svym, ikdyz nedostatecnym obsahem zemepisnych nazvu a jinych detajlu, ze jsem ji prelozil do Anglictiny, vicemene jenom pro manzelku. Zatim mam kopii doma, nevim kdo ma na to Copyright . Kazdopadne je to cast Australske historie o niz se zde prilis nevi.

Austrálie

Jaromír John (p)