Zvony Londýna

Zvony Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511607/bmid_zvony-londyna-gal-511607.jpg 4 193 37

Muž bez tváře, pachatel mnoha vražd, podvodů a zločinů proti lidskosti, byl demaskován a je na útěku. Peter Grant, londýnský detektiv a čarodějnický učeň, nyní hraje klíčovou roli v bezprecedentní operaci bezpečnostních sil, která má Muže bez tváře dostat před soud. Peter mezitím zjišťuje, že Muž bez tváře není ještě ani zdaleka vyřízený a uskutečňuje poslední kroky jistého dlouhodobého plánu. Plánu, který má kořeny v dvoutisícileté londýnské historii a který může město na Temži doslova srazit na kolena. Aby svou milovanou metropoli zachránil, bude Peter potřebovat pomoc své bývalé nejlepší kamarádky a kolegyně Leslie Mayové, která ho však už jednou zradila. A mnohem horší je, že se snad dokonce bude muset spojit se zlovolným nadpřirozeným zabijákem a agentem chaosu známým pod jménem Punch…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Argo

Lies Sleeping , 2018

Ookmalej
16.11.2020 4 z 5

Jak to ten Ben dela, ze pokazde jemne natukne nejake dalsi zahadno (umistene jako.doplnek k hlavni linii pribehu) a necha jej nedopovezene, aby ctenare nalakal o to vic na dalsi knihu... Dalsi honba za zvracenym Chorleym a zkazenou Leslie. Cetlo se to dobre. Bylo tam vic akce nez v minulem dile. Aaronovitch me opet nezklamal.

Elis.n
29.10.2020 2 z 5

Závěru prvního cyklu dávám bohužel nízké hodnocení. Vůbec mě to nechytlo a dočetla jsem to jen z povinnosti. Nejspíš mě to odradilo od případného pokračování, protože kdybych někomu měla vyprávět, co se tam dělo, tak toho nebudu ve srozumitelné formě schopná. A to jsem to právě dočetla. Škoda, potencionál to na začátku série mělo.

sarka9190
07.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Dávám za tři, ale možná časem ještě upravím hodnocení. Zvony Londýna me bavily, ale od konce jsem čekala asi něco jiného. Každopádně se k sérii Petera Granta budu ráda vracet. Spoiler:že hlavní padouch, který dokáže strhnout barák, skončí tak jak skončí... A kde je Nightingale? Ve většině dílů někde jinde, než by být měl, ale u tohoto mě to mrzí nejvíc. Trestuhodne nevyužitá postava. Ale třeba bude další série s Peterem. Uvítala bych ji.

jitusbaresova
26.09.2020 5 z 5

Bylo to krásné čtivo.

Forest66
02.08.2020 3 z 5

nebylo to úplně špatné, ale už tomu chybí nápady a jakýkoliv smysl a řád. Jako zakončení série to bylo strašně slabé

nithiel
03.07.2020 4 z 5

V předchozích dílech mi přišlo, že autor si vymyslel zajímavý nový svět a pak si s ním absolutně neví rady. I tady občas něco vyzní do ztracena, ale rozuzlení celkem stojí za to.

enymey
26.06.2020 3 z 5

Tak nevím, asi jsem čekala větší nářez. Co mě potěšilo byl návrat Leslie a Muže bez tváře. Nejvíc s mi líbilo krátké setkání s Náprstnicí, ale nechci spoilerovat. Jenže jinak mě kniha neudržela v tom správném napětí a nepřiměla mě číst až do půlnoci, jak bych čekala. Přijde mi, že první díly měly větší náboj a že ke konci už měl sám autor Petera trochu dost :-D

MPS7
24.05.2020 2 z 5

Série mě s každým dílem bavila méně a méně a tento (snad poslední) díl byl pro mě už vyloženě zklamání. Ale chtěl jsem to dočíst...

Mám velkou slabost pro oduševnělé záporáky. Proto mám autorovi přímo za zlé, že potenciál pro "nádherného" padoucha "Muže bez tváře" nechal takhle vyhořet. Martin Chorey měl dostat větší prostor a aby nevypadal tak neschopně, mělo se mu aspoň něco podařit. Protože k čemu je padouch o kterém sice postavy říkají jak je nebezpečný, ale ve skutečnosti se mu za celou dobu nic nepodařilo? A příliš často jsem si říkal, že Peter Grant má až příliš nápadný "Plot Armor". A ... a tak dál...
Každopádně, s koncem "Muže bez tváře" jsem byl tak znechucený, že poslední kapitolu jsem už jen přelétl očima.

SBH
23.05.2020 4 z 5

Budu se držet čtenářského optimismu a poslednímu dílu dávám za čtyři. (Možné spoilery.) KONEČNĚ je případ uzavřen. A to vcelku rozumně. Lesley mě od prvního dílu neuvěřitelně štvala, takže nakonec udělala jedinou pořádnou věc, palec nahoru. Ten úplný konec mi připadl za čárou, Peter mimo službu a ještě z tohoto důvodu? Ale mockrát jsem se nahlas rozesmála a vyšetřování mělo vcelku snesitelný počet odboček a slepých větví. Opět nám přibyla přehršel nových postav, ale už se tím naštěstí nemusím trápit. I kdyby další díly byly, já už je nehodlám číst. Autor celou sérii udusil jednak výše zmíněním množstvím figur, které se pletly, ale především svými hlubokými znalostmi v oboru architektury, práce policie, mýtů a legend a mysticismu obecně. O všechny se musel podělit, a to nebaví nikoho. Dějové linky ve stylu "Nejedlý" - neustále utíkaly od tématu. Takže humor a skvěle vyprofilované postavy byly to nejlepší (a jediné), co mě u této série drželo.

Elea
23.04.2020 4 z 5

Celá série se mi líbila a tak doufám, že toto nebyl konec.

Finn69
05.04.2020 4 z 5

Tuhle sérii čtu tak nějak na přeskáčku s Prádelnou Charlese Strosse a obě série patří k mým oblíbeným. Mají dost společného, mimo jiné ten typicky anglický humor a nadhled, a nemůžu říct, že by mě kterákoliv z přečtených knížek zklamala.
A to platí i pro Zvony Londýna - byla to zábava, docela to šlapalo, chybělo mi snad jen trochu víc mé oblíbené Molly. No a těším se samozřejmě na další díl :)

Galadwen
02.04.2020 4 z 5

Kniha podle mne patří v sérii k nejlepším, je dynamická, dobře se čte.

Selfinka
28.02.2020 5 z 5

Tak tenhle díl mě bavil asi ze všech nejvíc. Hodně se toho událo a moc jsem si to užila (asi jsem si konečně zvykla na styl autorova psaní).
Ač se může zdát jedna dějová linka uzavřená, doufám, že se dočkáme nějakého dalšího pokračování. Zajímá mě osud a plány některých dalších postav ;).
A hlavně jsem ráda, že jsem to po přečtení prvního dílu téhle série nevzdala (a že to bylo peklo, dostat se před první díl). Myslím, že při návštěvě Londýna budu muset omrknout pár konkrétních míst ;).

Honey19
08.01.2020 4 z 5

Tohle mne prostě hrozně bavilo. Peter je zábavný a to že se děje těchto knih odehrávají v Londýně i na místech na kterých jsem byla je super.

JIKO74
05.01.2020 3 z 5

Pro mě krásné, protože kontextem děje je Londýn, ulice si často dovedu vybavit -
( City :-)) a dozvím se něco navíc, další vrsty města; a taky proto, že to bylo moje vánoční čtení. Děj byl i pro mě trochu zmatený...bylo to opravdu finále?

LelaR
31.12.2019 4 z 5

Konečně zase plnohodnotný Peter Grant. Vypadá to jako finále série, ale kdo ví... Třeba se lady Ty vážně naštve.

mikika
09.12.2019 4 z 5

finále série je pořádně zamotané, objevují se tu různé postavy a motivy z předchozích dílů (na které už se mezitím pozapomnělo...) sranda ustupuje kapku stranou, ale Peter stále zůstává tím skvělým užvaněným obdivovatelem londýnské architektury a magnetem na průšvihy jako obvykle...Dost jsem se v ději ztrácela, ale co na tom.

Ben Aaronovitch
anglická, 1964