Zvěrolékař na sál!

Oblíbený britský veterinář nás tentokrát zve do "zvířecí nemocnice". Jeho srdečný, láskyplný vztah ke zvířatum se promítá do vtipného vyprávění, protkaného kousavou ironií, již veterinář změřuje nejčastěji sám proti sobě. Příběhy některých zvířat jsou smutné; Grant nás seznamuje s mučivým osudem některých štěňat a koťat po Vánocích, kdy si jejich noví majitelé uvědomí, že je vlasntě nechtějí... V dalším vyprávění nám přibližuje strasti a slasti jarního skotačení zvířátek, které končí návštěvou u veterináře. Hlavními hrdiny této knihy je celá plejáda tvorů a tvorečků, kteří nám přinášejí velkou radost, ale někdy nám dokáží také "pořádně zatopit"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76445/zverolekar-na-sal-76445.jpg 4.118
Literatura světová, Humor, Příroda, zvířata
Vydáno, Knižní klub, Knižní klub

A Year in the Life of the Hospital, 1998

Kniha Zvěrolékař na sál!

Jája92
27.06.2018

Milá knížka plná humorných situací, ale i těch vážnějších a smutných. Líbilo se mi členění knihy na jednotlivé měsíce.

angloumene
21.11.2015

Realistické, vtipné vyprávění a životě zvířecí nemocnice. Některé z příběhů končí dobře, ale jak už to tak v životě bývá, některé špatně - často přičiněním nezodpovědných majitelů. Přesto kniha jako celek působí velice příjemným, pozitivním dojmem a navíc patří mezi ten typ čtivých knih, u které téměř nemůžete přestat číst. Celkově mohu jedině doporučit všem zvířecím fandům.

David Grant
anglická, 1944

Kniha Zvěrolékař na sál! je v