Utrpení mladého zvěrolékaře

Po ukončení veterinárních studií přijíždí do Cantenbury začínající zvěrolékař Grant. Jeho dosavadní praxe během studií se točila zejména kolem péče o domácí mazlíčky; teď se ocitá na venkově, v zemědělské oblasti, a jeho pacienty se stávají především hospodářská zvířata. Grant se postupně učí zacházet s nemocnými kravami, prasaty a ovcemi, ale i jejich svéráznými majiteli. Vtipné historky z prvního nárazu reality evokují laskavým humorem i porozuměním pro bližního svého slavné zvěrolékařské patálie Jamese Herriota....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54125/utrpeni-mladeho-zverolekare-XRS-54125.jpg 4.119
Literatura světová, Humor
Vydáno, Knižní klub

Just Practising, 1999

Kniha Utrpení mladého zvěrolékaře

lucie6716
27.09.2017

Příjemná kniha. Samozřejmě se nabízí srovnání s Herriotem, ale vzhledem k jiné době (šedesátá léta) je i vzpomínání Davida Granta na jeho veterinární začátky jinak laděné - večírky, nerozhodnost mezi dívkami, váhání nad možností věnovat se aktivně atletice... Já jsem si čtení užila a a bez zaváhání dočetla do konce. A to se mi poslední dobou moc nestává.

cibulka 8
30.08.2014

Nechtěla bych žít jako farmář, neustále připoutaná ke dřině se zvířaty a obdělávání půdy.A co se týče knížky - není špatná, ale Herriot je Herriot.

zvěrolékaři zvířata, fauna

David Grant
anglická, 1944

Kniha Utrpení mladého zvěrolékaře je v