Zubr si hledá hnízdo

Zubr si hledá hnízdo https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345692/bmid_zubr-si-hleda-hnizdo-GoU-345692.jpg 4 158 32

Co dělají zvířátka v zimě? Medvěd, veverka nebo zubr? Některá zvířátka v zimě spí. Jednoduše celou tu nelehkou dobu, kdy všechno pokryje sníh, zaspí. Ó, to by byla krása, zasní se zubr. A vydá se k tukoňům, kouzelným lesním bytostem, které pomáhají zvířátkům uložit se k zimnímu spánku. Podaří se zubrovi přesvědčit tukoně, že i on by rád celou zimu prospal a probudil se až s prvními paprsky jarního slunce?... celý text

Pro děti a mládež Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Host

Зубр шукає гніздо , 2016

aydam
06.02.2019 5 z 5

Úplně mě rozněžnila!

lenkaBajza
24.10.2018 4 z 5

Bože,to jsou parádní ilustrace, budu si knížkou ještě několikrát listovat a stále se smát:D
"Tukoni" je úžasný název-překlad pro tvory, kteří ukládají zvířata k zimnímu spánku...a jak chodí s peřinama na zádech:)
Ilustrace jsou prostě ty nej´žasnější,škoda, že pohádce chybí konec☺️

Hoshi
16.05.2018 5 z 5

Jsem nadšená! Tohle je jedna z nejroztomilejších knih, kterou vlastním. A ten konec.. vždyť tam je :) Myslím, že ji budu otvírat často, jelikož stále nacházím něco nového. Doufám, že se od autorky dočkáme další takto krásně ilustrované knihy.

Hilda_
20.03.2018 4 z 5

Podle uživatelky Candide je smutné, že vítězí forma nad obsahem. Já si ale myslím, že v tomto případě ani nešlo o hluboký obsah. Autorka je především výtvarnice a ilustrátorka. Autorské knihy jsou často spíše o celkovém umění a mě osobně se tato obrázková kniha líbila. Autorka se již několik let zabývá lesními "skřítky" zvanými Tukoňi a do této knihy je nádherně zakomponovala.
Kdybych měla autorské knihy hodnotit jen z pohledu obsahu, tak by to byla šílenost.

rubyna
27.02.2018

"Nedopilovaný" konec mi nevadil! Třeba přijde druhý díl ;) V knížce bylo hodně nápaditých detailů, jako hra, kterou hráli tukoni u čmeláka v domečku.
Překvapilo mě, že je to prvotina!

bibi.r
19.02.2018 3 z 5

Moc pěkně ilustrovaná a s nápadem. Škoda jen, že konec je tak useknutý. Knížce by neuškodilo ještě pár stran navíc, kde by zubr opravdu pochopil, že zimní spánek pro něj opravdu není a že třeba i v zimě je možno si užít spoustu legrace.

Petass
30.01.2018 4 z 5

Milý příběh o smutném zubrovi :) Krásné ilustrace. Trošku škoda nedotaženého konce. Jinak moc milý počin pro dětský knižní svět.

Fallen
10.01.2018 4 z 5

Originální příběh a krásné ilustrace, škoda nedopilovaného konce.

lushi
26.12.2017 5 z 5

Nejroztomilejší kniha tohoto roku!

Charlota007
18.12.2017 4 z 5

Až na ten useknutý konec... Škoda, jinak moc hezká kniha.

Knihomura
12.11.2017 5 z 5

Krásné. Příběh i ilustrace. Škoda konce. Ale stejně si tuto knihu čteme s dětmi, tak si ho podle posledních obrázků dopovíme spolu.

Eorin
20.10.2017 3 z 5

Nádherné ilustrace, dobrý nápad, ale naprosto useknutý a nedotažený do konce. Krásnou atmosféru celé knihy prostě zazdil konec a nemohu než rapidně ubrat hodnocení. Ilustrace holt nejsou všechno..

pro děti zvířátka

Oksana Bula
ukrajinská, 1989
2017  86%Zubr si hledá hnízdo
2018  83%Medvěd nechce jít spát
2019  81%Jak tukoni zachránili strom
2019  80%Jedlička se narodila
2023  97%Vřesová můrka

Kniha Zubr si hledá hnízdo je v